21 listopad 2020

Piłkarze reprezentacji Polski przygotowują Szlachetną Paczkę

fot. PAP
"W tym roku pomagamy rodzinie pani Małgorzaty i pana Jana" – przyznał Robert Lewandowski, który razem z piłkarską reprezentacji Polski po raz kolejny przygotowuje dedykowaną pomoc dla potrzebujących w ramach Szlachetnej Paczki.
REKLAMA

"W okresie pandemii ta pomoc jeszcze bardziej jest potrzebna. Każdy z nas musi się zmobilizować jeszcze bardziej" – podkreślił inny z zawodników drużyny narodowej Grzegorz Krychowiak, cytowany w komunikacie.

Jak opisano, nowo narodzony syn pani Małgorzaty, Dawid cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Rodzice chcąc pomóc dziecku przeprowadzili się za granicę na terapię eksperymentalną, która okazała się sukcesem - chłopiec zaczął jeść i poruszać rączkami. Wyjazd i leczenie zupełnie jednak zrujnowały finanse rodziny.

"Po powrocie do Polski wpadli w finansowe problemy, ale co ważne – cały czas są razem i wspierają się nawzajem. Działają jak drużyna" – dodał Lewandowski.

Reprezentanci Polski po raz kolejny angażują się w pomoc w ramach akcji dobroczynnej.

"Szlachetna Paczka jest ważną tradycją dla nas, reprezentantów. Myślę, że pomagać należy nie pomimo ciężkich czasów, ale przede wszystkim dlatego, że są ciężkie czasy. Im cięższe czasy, tym bardziej ci, którzy mogą sobie na to pozwolić, powinni i muszą pomagać osobom słabszym" - stwierdził Wojciech Szczęsny.

Natomiast inny z bramkarzy biało-czerwonych Łukasz Fabiański dodał: "Pomaganie jest dla nas bardzo istotne, zwłaszcza w tym roku, gdzie jest wiele problemów, wiele spraw, które prawdopodobnie nie poszły po myśli ze względu na epidemię. Przede wszystkim w takim momencie my, jako reprezentanci, jesteśmy świadomi tego, że przede wszystkim musimy pomagać. I starać się też dodawać swoimi czynami dużo nadziei i otuchy tym, którzy tego potrzebują".

Szlachetna Paczka już od 20 lat pomaga tym, którzy zmagają się z trudną, niezawinioną sytuacją. Tegoroczna edycja jest szczególna – wsparcie trafi bowiem zarówno do osób starszych, schorowanych, z niepełnosprawnościami, jak i do tych, którzy szczególnie ucierpieli w wyniku pandemii. Wśród potrzebujących są też całe rodziny, które ledwo wiążą koniec z końcem, jednej z nich pomogą w tym roku polscy piłkarze.

"Bycie reprezentantem Polski nie oznacza tylko gry na boisku, ale godne reprezentowanie całego naszego kraju i dawanie dobrego przykładu" - uważa Szczęsny.

"Biorę udział w Szlachetnej Paczce już od dłuższego czasu, co roku. Zachęcam do tego, żeby odwiedzić stronę Szlachetnej Paczki, gdzie można w bardzo łatwy sposób pomóc potrzebującym" – powiedział Bartosz Bereszyński.(PAP)

giel/ co/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
mazowieckie
107823
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2021-03-18 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-20 19:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Marii...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-20 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-21 18:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Marii...
wstęp biletowany