kategoria: Biznes
13 październik 2023

PLL LOT najlepszą polską marką 2023 r. w rankingu „Lubię, bo Polskie”

zdjęcie: PLL LOT najlepszą polską marką 2023 r. w rankingu „Lubię, bo Polskie” / fot. PAP
fot. PAP
Polskie Linie Lotnicze LOT zostały uznane za najlepszą polską markę 2023 r. w VII edycji rankingu „Lubię, bo Polskie”. Wyniki zostały ogłoszone w piątek na antenie Programu 3 Polskiego Radia.
REKLAMA

W piątek na antenie Programu 3 Polskiego Radia zostały ogłoszone wyniki VII edycji rankingu „Lubię, bo Polskie”. Za markę roku został uznany PLL LOT.

„Jesteśmy dumni ze zdobycia I miejsca. Misją PLL LOT jest promowanie polskich produktów, stąd też na pokładach naszych samolotów jest szkło z Krosna, są drożdżówki z rodzinnej warszawskiej piekarni czy kosmetyki z polskiej firmy. To element budowania świadomości wśród zagranicznych klientów, że polskie produkty są najwyższej jakości” – powiedział rzecznik prasowy PLL LOT Krzysztof Moczulski.

W kategorii Polskie Innowacje 3W 2023 pierwsze miejsce zajęła firma Sygnis i jej Syglas 01, czyli „pierwsza na świecie niskotemperaturowa drukarka 3D”.

„Drukujemy ze szkła niskotemperaturowego, specjalnego, nowatorskie soczewki i światłowody. To są obszary, które umożliwiają wzmocnienie naszego bezpieczeństwa oraz poprawę jakości życia” – powiedział prezes firmy Sygnis Andrzej Burgs.

Za Najlepszy Polski Produkt Eksportowy 2023 r. został uznany przenośny zestaw przeciwlotniczy Piorun, produkowany przez Polska Grupę Zbrojeniową. Jak powiedział prezes PGZ Sebastian Chwałek, Piorun dowiódł swojej skuteczności w wojnie na Ukrainie a „przez to stał się hitem eksportowym”.

„Jest w stanie strącać samoloty odrzutowe. Jest 100-proc. skuteczny – jeśli tylko zostanie odpowiednio wystrzelony w stronę celu, to cel nie ma szansy uciec” – dodał prezes PGZ.

Za Najlepszą Polską Usługę 2023 r. została uznana aplikacja mObywatel. Jak powiedział dyrektor Centralnego Ośrodka Informatyki Marcin Kubarek, aplikacja już została pobrana 12 mln razy.

„To rewolucja cyfrowa w usługach publicznych, zmieniliśmy kontakt obywatela z administracją z analogowego na cyfrowy” – powiedział Kubarek. „mObywatel stał się asystentem użytkownika, który może mieć państwo w telefonie” – dodawał.

W piątej kategorii – Polski Produkt Ekologiczny 2023 r. – zwycięzcą została zielona energia, produkowana przez PGE Energia Odnawialna.

„Dzisiaj koniecznością jest dla eksporterów, aby zasilali się zieloną energią, to jest warunek konieczny dla dalszego rozwoju” – powiedział prezes PGE Energia Odnawialna Marcin Karlikowski. „Priorytet dla nas jest jasny – produkujemy zieloną energię, produkujemy jej jak najwięcej, produkujemy ją lokalnie, jest to energetyka rozproszona, dla lokalnych wytwórców” – dodał Karlikowski.

Przy rankingu „Lubię, bo Polskie” z Polskim Radiem współpracuje Polska Agencja Prasowa.

„Redakcja Polskiej Agencji Prasowej, która współpracuje przy tym rankingu od samego początku, przygotowuje nominowanych – w każdej kategorii mamy trójkę nominowanych – i tymi nominowanymi zajmuje się kapituła” – powiedział w piątek prezes PAP Wojciech Surmacz, przewodniczący kapituły, która wskazuje zwycięzców rankingu.

Poza nim w skład kapituły wchodzi prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, rektor Politechniki Poznańskiej Teofil Jesionowski, członek rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju Artur Bartoszewicz, prezes Instytutu Jagiellońskiego Marcin Roszkowski i prezydent Centrum im. Adama Smitha Andrzej Sadowski.

Patronat honorowy nad rankingiem objęło Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwo Aktywów Państwowych. Patronat medialny – Polska Agencja Prasowa. (PAP)

ms/ mmu/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Warszawa
18.2°C
wschód słońca: 04:13
zachód słońca: 21:03
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2024-06-25 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 19:00
miejsce
Dzień i Noc, Warszawa, pl. Mirowski 1
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 19:00
miejsce
Teatr Capitol, Warszawa, ul....
wstęp biletowany