6MBOT zyska kolejnych podoficerów

fot . nadesłane
28 żołnierzy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej uzyskało pozytywny wynik egzaminu wieńczącego kurs podoficerski SONDA. W ciągu trwającego trzy miesiące kursu żołnierze zdobywali i pogłębiali wiedzę oraz umiejętności niezbędne w służbie w korpusie podoficerów, uczestniczyli również  w niekonwencjonalnych zajęciach, m.in. z jeździectwa czy latania w tunelu aerodynamicznym. 
REKLAMA
Kolejna  w tym roku edycja kursu podoficerskiego SONDA dla żołnierzy 6MBOT dobiegła końca.

Podczas  kursu przyszli podoficerowie uczyli się, jak dowodzić, budować swój autorytet w grupie i jak podejmować trafne decyzje  w trudnych sytuacjach. Szkolenia w ramach kursu podoficerskiego odbywały  się tradycyjnie - trybie stacjonarnym,  mocny akcent położony był takżena samokształcenie w ramach  e-lerningu.

Obowiązujący model szkolenia sprawia, że po zakończeniu kursu,  umiejętności podoficerów odpowiadają specyfice Terytorialnej Służby Wojskowej i wysokim  potrzebom szkoleniowym WOT - mówi st. chor. sztab. Krzysztof LAO – Starszy Podoficer Dowództwa 6MBOT.

Jednak  SONDA to nie tylko działania zapisane w programie szkolenia. W  ramach kursu przyszli podoficerowie - obok zdobywania i poszerzania wiedzy teoretycznej i praktycznej wynikającej z programu  szkolenia - brali udział m.in. w zajęciach z jeździectwa, wycieczce górskiej czy ćwiczeniach z  zakresu ratownictwa wodnego. W  miniony weekend uczestnicy szkolenia mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach w tunelu aerodynamicznym. Następnie przystąpili do egzaminu wieńczącego bieżącą edycję kursu.

Kurs podoficerski SONDA wymagał od nas dyscypliny, zaangażowania, chęci do podejmowania czasem niekonwencjonalnych działań, jednak jestem przekonana, że dzięki temu jesteśmy dobrze przygotowani do służby wojskowej w korpusie podoficerów. Mimo wysiłku, jakiego wymagał ode mnie kurs, nie żałuję, że zdecydowałam się wziąć w nim udział i dziś - po zdanym egzaminie – z dumą  czekam na nominację podoficerską - mówi st. szer. Karolina – uczestnik wrześniowej SOND

Udział  w kursie podoficerskim SONDA to tylko jedna z wielu opcji rozwoju, jakie proponują  Wojska Obrony Terytorialnej. W ramach służby w WOT terytorialsi mogą zwiększać swoje kompetencje  zawodowe poprzez udział m.in. w kursach specjalistycznych  czy szkoleniach rotacyjnych. Natomiast dla żołnierzy, którzy marzą o służbie w korpusie oficerów  istnieje możliwość udziału w kursie oficerskim AGRYKOLA.

Najbliższe  wcielenie w szeregi 6 Mazowieckiej Brygady  Obrony Terytorialnej zaplanowane jest na 18 listopada.

Chcesz  wstąpić do WOT? Nic prostszego! Skontaktuj się z naszym rekrutrem - https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Warszawa
11.2°C
wschód słońca: 06:38
zachód słońca: 18:12
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2023-10-02 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-02 18:00
miejsce
Stara Galeria ZPAF, Warszawa, Plac...
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-02 19:00
miejsce
Le Cabaret Cafe Jazz, Warszawa,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-02 19:00
miejsce
Singers, Warszawa, ul. Cieszyńska 6
wstęp biletowany