Powstanie Warszawskie. Jak w tym roku przebiegną uroczystości?

Kancelaria Sejmu / Paweł Kula / CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)
Obchody 76. rocznicy Powstania Warszawskiego w tym roku będą przebiegać w szczególnych warunkach. W dniach 30 lipca – 5 sierpnia organizowane będą uroczystości, jednak w ograniczonym zakresie.
Koronawirus
mazowieckie
6636
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Jak co roku 1 sierpnia cała Warszawa odda hołd ofiarom Powstania. Niestety obostrzenia związane z pandemią COVID-19 zmuszają władze stolicy do ograniczenia pewnych działań. Niektóre uroczystości odbędą się w okrojonym składzie, a wstęp na nie będą miały tylko osoby z zaproszeniami. Część z nich transmitowana będzie online na stronach i profilach urzędu miasta oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

Obchody rozpoczną się już 30 lipca spotkaniami prezydenta RP oraz prezydenta m.st. Warszawy z Powstańcami Warszawskimi. 1 sierpnia odbędą się uroczystości składania kwiatów pod pomnikami, a o godzinie „W” nastąpi oddanie hołdu Powstańcom na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. O godzinie 20.00 rozpocznie się ceremonia rozpalenia Ogniska Pamięci na Kopcu Powstania Warszawskiego, które będzie płonąć do 2 października.

2 sierpnia u zbiegu ulic Karowej i Browarnej nastąpi odsłonięcie pomnika kpt. Stanisława Jankowskiego „Agatona”. 5 sierpnia nastąpi składanie kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym zdobycie przez Batalion „Zośka” obozu „Gęsiówka”, a także składanie kwiatów pod pomnikiem pamięci 50 tysięcy mieszkańców Woli zamordowanych przez Niemców podczas Powstania Warszawskiego 1944 r. Dzień zakończy marsz pamięci w kierunku cmentarza Powstańców Warszawy organizowany przez Muzeum Powstania Warszawskiego.

Pełny kalendarz obchodów można znaleźć na stronie urzędu miasta.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
6636
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-10-02 19:00
miejsce
Mała Warszawa, Warszawa, Otwocka 14
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-02 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-02 19:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Stawki 2a
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-02 19:00
miejsce
Teatr Syrena, Warszawa, ul....
wstęp biletowany