11 wrzesień 2019

Otwieramy dwa kolejne miejskie żłobki

fot. UM Warszawa
Blisko 250 matek będzie mogło powrócić na rynek pracy dzięki wybudowaniu dwóch żłobków: przy ul. Cynamonowej 7 i ul. Łaguny 1. Aby zapisać dziecko do placówki trzeba spełniać określone warunki, w zamian otrzymując opiekę nad pociechą w wysokich standardach miejskich.
Koronawirus
mazowieckie
808
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Placówki przy ul. Cynamonowej 7 nr.68 (Ursynów) i ul. Łaguny 1 nr. 67 (Wesoła) to tak zwane żłobki projektowe. Celem projektu jest ułatwianie powrotu do aktywności zawodowej matek i ojców.

Pierwszeństwo w przyjęciu będą miały dzieci, których jedno z rodziców spełnia warunki udziału w projekcie tj. przebywa na urlopie macierzyńskim, rodzicielskim lub wychowawczym, jest bezrobotne (bez względu czy jest zarejestrowana czy nie w urzędach pracy) lub nie pracuje ze względu na opiekę nad dzieckiem do lat 3.

Kolejnym warunkiem skorzystania z projektu jest zobowiązanie matki (lub ojca) do powrotu na rynek pracy w terminie nie dłuższym niż 6 miesięcy od dnia przyjęcia dziecka do żłobka i utrzymania zatrudnienia przez okres pobytu malucha w placówce.
Pobyt dziecka w obu placówkach jest bezpłatny. Projekt skierowany jest do osób mieszkających w Warszawie lub w jednej z 39 gmin ościennych.

Przy kwalifikacji kandydatów do projektu premiowane będą: osoby pracujące, które powrócą na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem/wychowaniem dziecka, osoby bezrobotne lub dotychczas bierne zawodowo, które znajdą pracę oraz osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności, spełniające kryteria.


Rekrutacja do obu placówek rozpoczęła się w pierwszych dniach września
Żłobek przy ul. Cynamonowej przyjmie 150 maluchów, a przy ul. Łaguny - 79, grupy będą liczyły po 25 dzieci. Oba budynki są parterowe, mają obszerne zewnętrzne place zabaw. Posiłki dla dzieci będą przygotowywane wg zasad żywienia opracowanych dla miejskich żłobków, których celem jest kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych najmłodszych konsumentów poprzez przygotowanie posiłków bezpiecznych pod względem zdrowotnym, smacznych, świeżych, kolorowych, estetycznie podanych zgodnie z obowiązującymi zasadami dietetyki pediatrycznej.

Budowa placówek została dofinansowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnemu Województwa Mazowieckiego 2014-2020 dla konkursu zamkniętego, w ramach Działania 8.3 „Ułatwianie powrotu do aktywności zawodowej osób sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 3”, Poddziałanie 8.3.2 „Ułatwianie powrotu do aktywności zawodowej w ramach ZIT”.

 
Źródło: UM Warszawa / Magdalena Łań
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
808
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-06-04 19:00
miejsce
Teatr Imka, Warszawa, M....
wstęp biletowany
kiedy
2020-06-04 19:30
miejsce
Teatr Palladium, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-06-05 19:00
miejsce
Teatr Syrena, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-06-05 19:00
miejsce
Dom Kultury Świt, Warszawa,...
wstęp biletowany