2 wrzesień 2019

Wystartowała kolejna edycja programu Zobacz Lepszą Przyszłość! Tysiące podopiecznych domów dziecka otrzyma darmowe okulary korekcyjne!

fot. Grupa Essilor
To już kolejna edycja unikatowego w skali ogólnopolskiej programu Zobacz Lepszą Przyszłość organizowanego przez Grupę Essilor Polska. Do tej pory dzięki akcji przebadano blisko 10 000 podopiecznych domów dziecka. Już od 12 sierpnia trwa nabór zgłoszeń do jesiennej edycji programu.
Koronawirus
mazowieckie
7760
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Lepszy start w przyszłość

Wzrok to jeden z najważniejszych ludzkich zmysłów. Zapewnia on naszemu mózgowi 80% informacji na temat otoczenia. Tymczasem statystki pokazujące skalę problemów ze wzrokiem są wciąż porażające. Szacuje się np. że w Polsce aż 50% młodzieży w wieku 14-16 lat ma wadę wzroku.  Rozwiązaniem tego niepokojącego stanu rzeczy jest nie tylko edukacja polskiego społeczeństwa, ale też realne działania. Jednym ze wzorcowych przykładów jest unikatowy w skali ogólnopolskiej program Zobacz Lepszą Przyszłość, którego inicjatorem i organizatorem jest Grupa Essilor Polska. W ramach programu podopiecznym placówek w wieku 5-26 lat, u których zostanie zdiagnozowana wada, zostają przekazane bezpłatne okulary korekcyjne. Do tej pory w ramach programu zostało przekazanych ich 2 500. Nie byłoby to jednak możliwe bez zaangażowania pracowników – wolontariuszy, którzy od 2017 r. przebadali 10 000 dzieci i młodzieży.

-Poprawa jakości życia poprzez poprawę widzenia to motto, które wyznacza cel działania Grupy. Aktywności podejmowane na rzecz tych najbardziej potrzebujących są jednym z jej elementów. Dzięki prawidłowemu widzeniu mogą się rozwijać i mieć zapewniony lepszy start w przyszłość. Jestem dumny z tego, że tak wielu naszych pracowników jest zaangażowanych w ten program. To dzięki nim pomogliśmy już tysiącom dzieci w całej Polsce - mówi Mirosław Nowak, Prezes Grupy Essilor Polska, Litwa, Łotwa, Estonia.


Trwa nabór zgłoszeń do jesiennej edycji!

Od 12 sierpnia trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji programu Zobacz Lepszą Przyszłość. Kto może się zgłosić? Do programu mogą przystąpić placówki opiekuńczo-wychowawcze (w tym typu rodzinnego), rodzinne piecze zastępcze, placówki wsparcia rodzinnego oraz stowarzyszenia wspierające dzieci (w tym stowarzyszenia rodziców zastępczych).  Wystarczy wypełnić formularz znajdujący się na stronie: https://fpmw.pl/essilor/. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

-Program Zobacz Lepszą Przyszłość ma znaczący wpływ na profilaktykę i promocję zdrowia. Nasi wychowankowie dostali szansę na lepszy start w przyszłość. Bardzo się cieszę, że mogliśmy uczestniczyć w tak wyjątkowej akcji. Gorąco zachęcam inne placówki do zgłaszania. To niepowtarzalna szansa dla podopiecznych na otrzymanie bezpłatnych okularów korekcyjnych – dodaje Agnieszka Patela-Owczarczyk, Dyrektor Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie.

Program realizowany jest przez Grupę Essilor oraz fundację Vision for Life od stycznia 2017 r. Partnerami programu są: Fundacja Polki Mogą Wszystko oraz firmy produkujące szkła okularowe: Essilor Polonia Sp. z o.o., JZO S.A., JAI KUDO Polska Sp. z o.o., Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o. 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
7760
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-10-14 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-14 19:00
miejsce
Hala Torwar, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-15 19:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Stawki 2a
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-15 19:00
miejsce
Ośrodek kultury ARSUS, Warszawa,...
wstęp biletowany