Centrum Kreatywności Targowa z nowym gospodarzem

fot. UM Warszawa
Miejski inkubator przedsiębiorczości ma nowego operatora – to Krajowa Izba Gospodarcza. W ramach podpisanej z miastem umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym, KIG przygotuje dla warszawskich przedsiębiorców program specjalistycznych szkoleń oraz szereg wydarzeń i spotkań.
Koronawirus
mazowieckie
487
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Warszawa to miasto dużych możliwości, także dla przedsiębiorców. Jesteśmy drugim miastem w Europie z największą liczbą studentów, a w Polsce niekwestionowanym liderem pod względem organizowanych konferencji, targów czy wielu kongresów – także międzynarodowych.

Wykształceni, zmotywowani i kreatywni mieszkańcy to olbrzymia wartość stolicy. Dlatego jako miasto pomagamy i wspieramy warszawskich przedsiębiorców, stwarzając im warunki nie tylko do rozpoczęcia swojej przygody z biznesem, ale też do dalszego rozwoju – mówi Michal Olszewski, wiceprezydent stolicy i dodaje – To dla nich tworzymy miejskie centra biznesu. Od 2013 roku działa Centrum Przedsiębiorczości Smolna, w Zodiaku funkcjonuje Salon Gospodarczy. A dzisiaj otwiera się nowa karta w historii Centrum Kreatywności Targowa, którą będzie pisała Krajowa Izba Gospodarcza.

Warszawa ma szansę być miastem, które nie tylko nadąża za nowoczesnością, ale i ją wyprzedza. Mamy wyższe uczelnie, wiele zakładów badawczych i ośrodków biznesu oraz zdolną młodzież. Widzimy w tym duży potencjał, dlatego chcemy wprowadzić swój wkład w rozwój stolicy. W Centrum Kreatywności Targowa będziemy łączyć wydarzenia z dziedziny kultury, sztuki, nauki i gospodarki – mówi Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej.

Dzięki umowie o partnerstwie publiczno-prywatnym pomiędzy m.st. Warszawą, a Krajową Izbą Gospodarczą, warszawscy przedsiębiorcy z branży kreatywnej takiej jak design, reklama, gry komputerowe, oprogramowanie, architektura, sztuki performatywne, którzy prowadzą lub planują założyć firmę, zyskają większe wsparcie. Będą mogli stawiać pierwsze kroki w biznesie albo rozwijać istniejącą już działalność pod okiem doświadczonych mentorów, korzystając przy tym z wielu szkoleń oraz warsztatów w miejskim inkubatorze przedsiębiorczości, przy ul. Targowej 56.

W ramach umowy operator przejął zarządzanie obiektem wraz z kosztami utrzymania budynku, dodatkowo będzie mógł czerpać korzyści z jego użytkowania. Krajowa Izba Gospodarcza będzie realizowała program merytoryczny, utrzyma wysoki poziom wsparcia dla przedsiębiorców oraz start-upów i będzie otwarta dla mieszkańców Pragi.

Przypomnijmy, otwarty przed trzema latami, miejski inkubator przedsiębiorczości, powstał z myślą o wsparciu warszawskiej przedsiębiorczości, ze szczególnym uwzględnieniem sektora kreatywnego. Misją CKT jest też współpraca z lokalną praską społecznością.

Operator będzie nadal prowadził inkubator dla przedsiębiorców z sektora kreatywnego na całej dostępnej powierzchni biurowej budynku. A w okresie trwałości projektu unijnego - do sierpnia 2021 r. – w ramach którego została dofinansowana budowa budynku, utrzymane zostaną dotychczasowe stawki preferencyjne dla najemców inkubatora.

Krajowa Izba Gospodarcza wdroży program akceleracyjny i inkubacyjny skierowany do najemców i firm z sektora kreatywnego, w ramach którego wspierać będzie pierwsze kroki tych firm w przygotowaniu i prowadzeniu biznesu, oferując im szkolenia i wsparcie mentorskie.

Powołana zostanie Rada Najemców, w ramach której operator poszerzy współpracę z inkubowanymi firmami, a także organ doradczy Centrum – Rada Ekspertów, złożona z aktywistów, działaczy miejskich, naukowców, która będzie dbała o dostosowanie programu Centrum do bieżących potrzeb.

Parter CKT nadal będzie wykorzystywany na organizację wydarzeń skierowanych do przedsiębiorców, start-upów, sektora kreatywnego i praskiej społeczności, przy czym operator będzie mógł wprowadzić opłaty za korzystanie z tej przestrzeni. Planowane jest poszerzenie współpracy z artystami i agencjami kreatywnymi, które zadbają o ciekawą oprawę artystyczną w CKT. Centrum nadal będzie miejscem, które będzie gościło ważniejsze wydarzenia miejskie kierowane do przedsiębiorców i mieszkańców Pragi. Jednym z pierwszych działań KIG będzie powołanie do życia Szkoły Kreatywności, której uczestnicy i uczestniczki będą mieli okazję zaprezentowania swoich pomysłów biznesowych przed inwestorami związanymi z Izbą (ok. 50 polskich funduszy VC).

 
Źródło: UM Warszawa / Konrad Klimczak
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
487
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-03-31 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-31 19:00
miejsce
Teatr Palladium, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-31 19:00
miejsce
Chopin Point Warsaw, Warszawa,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-31 19:00
miejsce
Teatr Collegium Nobilium,...
wstęp biletowany