Klasa mundurowa w Komisariacie Rzecznym

fot. Komisariat Rzeczny Policji
W piątek w Komisariacie Rzecznym Policji w Warszawie gościliśmy uczniów klas mundurowych z odległego liceum z powiatu łódzkiego. Licealiści wiążący swoje plany zawodowe z niebieskim mundurem zwiedzili pierwszy specjalistyczny komisariat w Polsce i zapoznali się ze specyfiką pracy policji wodnej.
Koronawirus
mazowieckie
7760
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W ramach propagowania pozytywnego wizerunku i popularyzacji zawodu policjanta Zespół Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego zorganizował dla uczniów klas mundurowych wycieczkę do warszawskich komisariatów specjalistycznych. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Karskiego w Wiśniowej Górze poznali w Warszawie pracę komisariatów specjalistycznych m.in lotniczego i rzecznego.

Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała podkomisarz Kingi Czerwińskiej, która przybliżyła dzieje stuletniej jednostki specjalistycznej na rzece Wiśle. Policjantka oprowadziła uczniów po komisariacie omawiając główne zadania wykonywane na co dzień przez funkcjonariuszy. Licealistów szczególnie zainteresował monitoring rzeki, którego działanie przedstawił dyżurny jednostki. Podkomisarz opowiedziała również o planowanych zmianach w najbliższym otoczeniu komisariatu – przebudowie Portu Praskiego. Omówiła działanie slipu oraz śluzy, której budowa chyli się już ku końcowi. Z braku czasu niestety nie udało się odpowiedzieć wyczerpująco na wszystkie pytania dociekliwych uczniów…

Takie spotkania to wspaniała okazja do promowania zawodu jako atrakcyjnej oferty na rynku pracy. Mamy nadzieję, że nasze spotkanie przyczyni się do szerzenia pozytywnego wizerunku Policji wśród dorastającej młodzieży, a tym samym może zaowocować nowymi kandydatami do służby.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
7760
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-10-14 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-14 19:00
miejsce
Hala Torwar, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-15 19:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Stawki 2a
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-15 19:00
miejsce
Ośrodek kultury ARSUS, Warszawa,...
wstęp biletowany