Kolejne konkursy – kolejne nowe miejsca w żłobkach

fot. P.Rabiej wiceprezydent Warszawy podczas konferencji prasowej nt. zwiększenia liczby miejsc w żłobkach. Fot. UM
Po sukcesie pierwszego konkursu na wykup miejsc w żłobkach (blisko 2 tys. miejsc) w czerwcu i lipcu ogłoszone będą trzy kolejne. Miasto zachęca do udziału w nich przedsiębiorców i inwestorów już prowadzących działalność żłobkową lub dopiero zainteresowanych jej rozpoczęciem.
Koronawirus
mazowieckie
6636
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Warszawski program żłobkowy intensywnie się rozwija dzięki „szybkiej ścieżce” stworzonej przez Radę Miasta i działaniom prezydenta. Od początku roku powstało ponad 1700 nowych miejsc w prywatnych żłobkach, z czego aż 500 tylko w pierwszych dniach maja (tuż przed terminem składania ofert konkursowych). To efekt zakrojonych na szeroką skalę działań – stymulowaniu powstawania miejsc prowadzonych przez operatorów niepublicznych oraz budowy nowych żłobków miejskich (obecnie jest ich 65, w planie budowa 38 w tej kadencji.

- W maju został rozstrzygnięty pierwszy konkurs na zakup miejsc w żłobkach. Miasto zyskało prawie 2 tys. miejsc. To tak, jakby zbudować w kilka miesięcy 16 dużych żłobków. Teraz uruchamiamy trzy kolejne konkursy i liczymy na jeszcze lepsze efekty - mówi Paweł Rabiej, zastępca prezydenta Warszawy.

Konkurs „Promesa na duży żłobek”
Konkurs przeznaczony dla przedsiębiorców, którzy w złożonej ofercie zapewnią minimum 70 miejsc w jednym żłobku. W dzień składania oferty podmioty przystępujące do konkursu nie muszą być zarejestrowane w formie żłobka – powinny się zarejestrować do 31 października br., ale otrzymają promesę – obietnicę zawarcia umowy na wykup miejsc na okres 5 lat.

Konkurs „Żłobki blisko domu”
Konkurs adresowany jest do operatorów prowadzących mniejsze żłobki, punkty opieki i mini – żłobki. Zasady są podobne jak w konkursie poprzednim. Wykupem miejsc objęte będą również żłobki i kluby malucha w podwarszawskich gminach. To odpowiedź na postulaty rodziców, którzy mieszkają w dzielnicach sąsiadujących z gminami ościennymi.

Konkurs „Żłobki blisko pracy”
Przeznaczony jest dla operatorów żłobkowych oraz korporacji lub właścicieli powierzchni biurowych pragnących uruchomić punkty opieki dziennej w budynkach biurowych lub blisko nich. Tworzenie żłobków i punktów opieki dziennej blisko miejsc pracy popiera również wielu pracujących rodziców, którzy chcieliby w trakcie dnia pracy mieć dzieci blisko siebie.


Wszystkie trzy konkursy zostaną ogłoszone w czerwcu i lipcu rozstrzygnięte do końca sierpnia.

Spotkanie, giełdy i szkolenia dla przedsiębiorców

Aby wesprzeć przedsiębiorców w poszukiwaniu lokali i zwiększaniu potencjału rozwojowego, ratusz organizuje cykl spotkań z przedsiębiorcami:

• 7 czerwca – szkolenie dla osób chcących rozpocząć działalność gospodarczą, zachęcające do uruchamiania małych żłobków oraz podjęcia pracy opiekunki w żłobku.
• 18 czerwca – spotkanie dla przedstawicieli dużych firm, korporacji i inwestorów na temat możliwości rozwijania żłobków w Warszawie pod potrzeby miasta.
• 28 czerwca – giełda lokalizacji dla żłobków - prezentacja ofert firm deweloperskich i istniejących lokali użytkowych, które mogą być przeznaczone na nowe żłobki przez miasto i operatorów prywatnych.

- Spotkanie z dużymi przedsiębiorstwami, jakie robimy w połowie czerwca, ma na celu zachęcenie do zakładania żłobków w korporacjach. Biurowce to dla nas bardzo intersujące miejsce, gdzie żłobki mogłyby się rozwinąć - podkreślił Paweł Rabiej.

Działa już strona miejska www.um.warszawa.pl/zlobki ,na której zarówno przedsiębiorcy jak i rodzice mogą znaleźć wszystkie intersujące ich informacje.

 
Źródło: UM Warszawa / Magdalena Łań
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
6636
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-10-03 15:00
miejsce
Teatr Syrena, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-03 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-03 19:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Stawki 2a
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-03 19:00
miejsce
Teatr Syrena, Warszawa, ul....
wstęp biletowany