Na Ochocie szkolimy ratowników

Na początku stycznia ruszył kurs ratownictwa wodnego. W sobotę (15 stycznia br.) przeprowadzono egzaminu na pływalni, w wyniku którego ostatecznie zakwalifikowano 18 uczestników. Kurs, którego koszt w ponad 91 proc pokrywa samorząd, zakończy się egzaminem na ratownika WOPR. OSiR Ochota gwarantuje osobom, które ukończą kurs z wynikiem pozytywnym, zatrudnienie w swoich obiektach.
REKLAMA
Dla młodych ludzi to szansa na rozwój i podniesienie swoich kwalifikacji. Uważam, że warto stawiać na edukację, która w tym wypadku łączy się z pasją i ogromnym zaangażowaniem młodzieży. Na kursy ,w czasie których uczy się jak ratować życie, nie trafiają bowiem przypadkowe osoby, ale młodzież o szczególnych predyspozycjach i ogromnym poczuciu odpowiedzialności za drugiego człowieka. Dla mieszkańców Ochoty to także bardzo dobra wiadomość, ponieważ w wakacje obiekty OSiR Ochota otrzymają wsparcie w postaci młodych i świetnie przeszkolonych ratowników — mówi Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ochota Sławomir Umiński, odpowiedzialny za sprawy oświaty.

Szkolenie zakończone egzaminem na ratownika WOPR

Uczestnicy przez 5 miesięcy będą uczyć się ratownictwa wodnego podczas zajęć na basenie przy ulicy Rokosowskiej oraz na otwartych akwenach. Zgodnie z harmonogramem, podczas ferii przejdą ponad Kurs Pierwszej Pomocy. W kwietniu młodzież uczestnicząca w zajęciach będzie zdobywać patent sternika motorowodnego, a pod koniec maja będzie zdawać egzamin na ratownika WOPR.

Refundacja kosztów i gwarancja zatrudnienia

Koszt kursu to 3070 złotych, z czego aż 2800 złotych pokrywa Urząd Dzielnicy Ochota. Uczestnicy, którzy ukończą kurs do 1 czerwca, mają możliwość podjęcia pracy w charakterze ratownika. OSiR Ochota gwarantuje osobom, które ukończą kurs z wynikiem pozytywnym zatrudnienie w swoich obiektach.

Program „Zostań Ratownikiem”

„Zostań Ratownikiem” to program, w ramach którego uczniowie szkół ponadpodstawowych z dzielnicy Ochota otrzymali możliwość uzyskania zawodowych uprawnień Ratownika WOPR. Kurs daje możliwość nabycia nowych umiejętności oraz wiedzy niezbędnej do udzielanie pierwszej pomocy.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Warszawa
19.8°C
wschód słońca: 04:26
zachód słońca: 20:39
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2022-05-26 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-26 19:00
miejsce
Studio Buffo, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-26 19:30
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Marii...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-26 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany