Ruszają zapisy na kurs samoobrony Bezpieczna Warszawianka i Bezpieczny Warszawiak

zdjęcie: Ruszają zapisy na kurs samoobrony Bezpieczna Warszawianka i Bezpieczny Warszawiak / fot. nadesłane
fot. nadesłane
Chcesz wziąć udział w bezpłatnym kursie samoobrony prowadzonym przez instruktorów ze straży miejskiej ? Ruszają zapisy na zajęcia „Bezpieczna Warszawianka” i „Bezpieczny Warszawiak”.
REKLAMA
Zapisy telefoniczne uruchamiamy o 8:00. Będą prowadzone w dniach 14 i 15 września w godzinach od 8.00 do 14.00 pod numerem telefonu 22 855 33 13.

Jesienna edycja kursu rozpocznie się 25 września i potrwa do 1 grudnia. W grupach czekają miejsca dla 96 warszawianek i 32 warszawiaków. Podczas zajęć prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów ze straży miejskiej, uczestnicy poznawać będą podstawowe techniki samoobrony. Strażnicy miejscy pokażą jak unikać zagrożeń, a jeśli to się nie uda - jak zachować się w niebezpiecznej sytuacji, jak zniechęcić do ataku i skutecznie go odeprzeć, jakie techniki samoobrony zwiększają nasze szanse obrony oraz jak do tego wykorzystać przedmioty codziennego użytku. Instruktorzy będą też uczyć warszawianki i warszawiaków, jak skutecznie zaangażować w pomoc osoby postronne. Wykwalifikowani ratownicy pokażą z kolei, jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej w najczęściej spotykanych sytuacjach.

 „Nasz kurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem, zarówno wśród pań jak i panów. Miejsca zapełniają się błyskawicznie. Każdy z nas może się znaleźć w sytuacji zagrożenia. Wiedząc jak się zachować, możemy uchronić się przed niebezpiecznym atakiem napastnika” – mówi Tadeusz Birke - naczelnik Wydziału Szkolenia Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Jesienna edycja kursu „Bezpieczna Warszawianka” i „Bezpieczny Warszawiak” będzie składać się z dziewięciu spotkań. Zapraszamy!
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Warszawa
11.2°C
wschód słońca: 06:38
zachód słońca: 18:12
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2023-10-02 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-02 18:00
miejsce
Stara Galeria ZPAF, Warszawa, Plac...
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-02 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-02 19:00
miejsce
Scena Relax, Warszawa, Złota 8
wstęp biletowany