Warszawa wspiera nauczanie online

fot. UM Warszawa
Szkoły są zamknięte z powodu koronawirusa, ale rok szkolny trwa – nauczyciele są w stałym kontakcie z uczniami i starają się prowadzić zdalnie zajęcia edukacyjne. Materiałów dydaktycznych nie brakuje.
Koronawirus
mazowieckie
7373
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Zgodnie z decyzją MEN, w związku z sytuacją epidemiczną, od poniedziałku, 16 marca zamknięte są stołeczne szkoły, przedszkola i inne placówki oświatowe. Resort edukacji uruchomił platformę epodreczniki.pl gdzie dostępne są materiały do wykorzystania przy zdalnym nauczaniu. MEN rekomenduje korzystanie z elektronicznych dzienników, strony internetowej szkoły oraz mailingu do rodziców i starszych uczniów.

Warszawscy nauczyciele przystąpili do pracy na odległość jeszcze przed szczegółowymi wytycznymi ministerstwa. Przesyłają uczniom materiały do nauki, zadają prace domowe, organizują wirtualne lekcje.

Kochani nauczycielejestem z Was dumny. Dziękuję! – napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych prezydent Rafał Trzaskowski.

Miasto wspiera nauczycieli w ich pracy, udostępniając materiały dydaktyczne, podpowiada także uczniom, gdzie mogą szukać wiedzy z różnych dziedzin. To szczególnie ważne dla młodzieży, która przygotowuje się do egzaminów – ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego.

Pomysły na lekcje
W sieci zaczęło działać Warszawskie Repozytorium Pomysłów (WRP) – publiczna baza rekomendowanych materiałów do pracy zdalnej. Nauczyciele i uczniowie znajdą na stronie edukacja.warszawa.pl m.in. adresy stron umożliwiających naukę na odległość, a także przykładowe lekcje i szkolenia. Do bazy trafią też treści, opracowane przez doradców metodycznych, nauczycieli lub inne osoby, które zechcą podzielić się materiałami z ogółem nauczycieli. WRP ma być cały czas uzupełniane i weryfikowane przez doradców metodycznych Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń (WCIES)


Szkolenia online
Nauczyciele bardzo chętnie korzystają z konsultacji metodycznych online organizowanych przez WCIES. Dotyczą one metodyki kształcenia na odległość, prawa i awansu zawodowego. Opracowywane są materiały metodyczne – przykłady dobrej praktyki – przydatne w organizacji pracy nauczycieli w okresie pracy zdalnej.
W tryb online przeniesione zostały także szkolenia prowadzone do tej pory stacjonarnie, kolejne są już planowane. Wszystkie informacje na ten temat dostępne są na stronie WCIES wcies.edu.pl

Wiedza na wyciągnięcie ręki
W związku z zagrożeniem koronawirusem zamknięte są także stołeczne instytucje nauki i kultury, jednak większość z nich udostępnia swoje zasoby online. Warto odwiedzić
np. stronę internetową Centrum Nauki Kopernik kopernik.org.pl
Informacje o działaniach Warszawy w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na: www.um.warszawa.pl/koronawirus

 
Źródło: UM Warszawa / Magdalena Łań
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
7373
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-10-11 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-11 20:00
miejsce
Explosion Club, Warszawa, ul Wał...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-12 19:00
miejsce
Teatr Palladium, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-12 19:00
miejsce
Mała Warszawa, Warszawa, Otwocka 14
wstęp biletowany