18 październik 2019

Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej - poznaj liderów edukacji kulturalnej

fot. UM Warszawa
W piątek, 18 października o godz. 11.00 w Warszawskiej Szkole Filmowej (kino Elektronik, ul. Generała Zajączka 7) odbędzie się jubileuszowa Gala Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej.
Koronawirus
mazowieckie
6771
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W gali wezmą udział Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy, Aldona Machnowska Góra, dyrektor koordynator ds. kultury i komunikacji społecznej, burmistrzowie dzielnic m.st. Warszawy, dyrektorzy Biur Kultury i Edukacji, nauczyciele warszawskich szkół, animatorzy i edukatorzy, a przede wszystkim laureaci konkursu i ich goście.

Podczas uroczystości zostaną wręczone nagrody 26 najlepszym projektom edukacji kulturalnej zrealizowanym przez warszawskich animatorów, edukatorów, nauczycieli i artystów.

Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej jest jedyną w Polsce nagrodą przyznawaną dla autorów ciekawych projektów edukacji kulturalnej zrealizowanych w Warszawie w różnych podmiotach – przedszkolach, szkołach, domach kultury i placówkach edukacji pozaszkolnej, bibliotekach, instytucjach kultury, ale też przez organizacje pozarządowe i firmy prywatne. Celem nagrody jest docenianie i promowanie aktywnych animatorów i nauczycieli oraz prezentowanie ich projektów jako dobrych praktyk. W ciągu dziesięciu lat do nagrody zgłoszono ponad 1000 projektów, z czego nagrodziliśmy 147.

Odgrywa szczególnie ważną rolę w integrowaniu i promowaniu środowiska nauczycieli, edukatorów, animatorów i artystów. Edukacja kulturalna jest ważna i potrzebna, to wyjątkowe narzędzie, ponieważ wychowuje poprzez sztukę i poprzez działanie. W stolicy inwestujemy w twórców i nagradzamy najlepszych animatorów, edukatorów i nauczycieli. Uważamy, że nagroda o konkretnym wymiarze finansowym jest wyraźnym komunikatem, jak ważna dla naszego miasta i jego mieszkańców jest właśnie kultura!

Nagradzając autorów najciekawszych projektów, chcemy docenić i pokazać wspaniałą pracę warszawskich edukatorów kultury, ich pasję, kreatywne pomysły i konkretne działania. Jesteśmy dumni, kiedy laureaci konkursu wymieniają to wyróżnienie wśród swoich znaczących osiągnięć, cieszymy się, jak tylko mamy możliwość współpracować z nimi przy różnorodnych projektach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej. Najważniejsze są jednak efekty ich działań – czyli fakt, że w teatrach, muzeach, domach kultury, bibliotekach, szkołach, organizacjach pozarządowych i innych miejscach realizowane są jakościowe projekty i programy edukacji kulturalnej.

 
Źródło: UM Warszawa / Konrad Klimczak
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
6771
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-10-04 14:30
miejsce
Kino Elektronik, Warszawa,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-04 15:00
miejsce
Teatr Syrena, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-04 17:00
miejsce
Teatr Palladium, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-04 17:00
miejsce
Kino Elektronik, Warszawa,...
wstęp biletowany