.
6 sierpień 2020

Wege Park - nowe zielone miejsce na mapie Wilanowa

Wilanów od sierpnia bogatszy jest o nowy rekreacyjny, ekologiczny i uroczy zakątek! Wege Park to zrealizowany przez Zarząd dzielnicy Wilanów projekt Budżetu Partycypacyjnego, który jako zwycięski wybrali głosowaniu mieszkańcy dzielnicy. Nowa zielona przestrzeń będzie służyła ekologicznej edukacji i rekreacyjnej integracji mieszkańców Wilanowa.
REKLAMA
Skwer o powierzchni ok. 3000 m2 powstał przy ul. Rzodkiewki, na obszarze oddalonym od ulicznego zgiełku w sąsiedztwie Rezerwatu przy Skarpie. Przestrzeń Wege Parku zagospodarowana jest w większości roślinami jadalnymi. Na obszarze skweru znajdują się krzewy, pnącza, drzewa oraz elementy małej architektury – ławki, skrzynie na warzywa i trejaże na pnącza. Dodatkową atrakcją są̨ urządzenia do ćwiczeń́ wykonane z drewna jodłowego zabezpieczonego poprzez impregnację.

O wyjątkowości Wege Parku najlepiej świadczy fakt, iż stworzony został z inicjatywy mieszkańców i dla mieszkańców, dla których staramy się uwalniać jak najwięcej terenów na cele rekreacyjne. Chcemy by Wege Park był swego rodzaju ogrodem działkowym dostępnym dla wszystkich. – mówi Bartosz Wiśniakowski, zastępca burmistrza dzielnicy Wilanów.

Ze względu na tematykę parku powiązaną z roślinami oraz dostosowując się do istniejącego stanu zagospodarowania układ kompozycyjny nawiązuje do organicznych kształtów i jest oparty na swobodnych, nieregularnych liniach.

To nie koniec planów związanych z tym miejscem. Jesienią̨ na terenie Wege Parku, nawiązując do jego charakteru, planujemy posadzić 2️7️ drzew owocowych, wśród nich: jabłonie, wiśnie, śliwy i grusze. W przyszłości w parku planujemy prowadzić warsztaty edukacyjne dotyczące ogrodnictwa miejskiego m.in. wykorzystania roślin jadalnych, ich uprawy, zasad ogrodnictwa i wykorzystywania wody deszczowej. Zajęcia będą przeznaczone dla placówek oświatowych oraz zainteresowanych mieszkańców - dodaje Bartosz Wiśniakowski.

Teren Wege Parku jest ogólnodostępny, a dojechać́ do niego najlepiej rowerem, w myśl proekologicznej przesłanki samego projektu. Przy wejściu znajdują się 2 stojaki na rowery, z 32 stanowiskami.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
107823
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2021-04-08 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-09 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-10 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-15 19:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Marii...
wstęp biletowany