25 listopad 2019

Wychodzą z biura i sprzątają Warszawę

fot. nadesłane
Tysiąc pracowników firmy ubezpieczeniowej Aviva w ramach wolontariatu sprząta warszawskie parki i lasy miejskie, tereny nad Wisłą oraz inne lokalizacje w stolicy. Akcję koordynuje Fundacja SilvaMare w porozumieniu z miejskimi instytucjami.
REKLAMA
W ciągu 6 dni (między 21 a 28 listopada) pracownicy Avivy – łącznie z prezesem i zarządem – wychodzą z biura, aby sprzątać Warszawę. Pod hasłem #zmieniamyprzyszłość zbierają śmieci pozostawione nad Wisłą, na terenach zielonych oraz w sąsiedztwie osiedli mieszkaniowych. Każdego dnia akcji, w podziale na mniejsze zespoły, pracować będzie ok. 200 osób, więc w sumie będzie ponad tysiąc wolontariuszy.

Miejsca, w których pracują wolontariusze, zostały wybrane w porozumieniu z Zarządem Zieleni M. St. Warszawy, Zarządem Oczyszczania Miasta Warszawy oraz Lasami Miejskimi.

Akcję koordynuje Fundacja SilvaMare, której pracownicy najpierw ustalili, gdzie najbardziej potrzebne jest sprzątanie, a teraz dbają o organizację.

Chcemy zebrać śmieci przed zimą, aby nie dostały się do ziemi, do Wisły i do wód gruntowych. Zależy nam, aby nasze miasto – i nasza przyszłość – była czysta, zdrowa i zielona. Troska o środowisko i przeciwdziałania zmianom klimatu jest dla nas ważną wartością. Wielu zapamiętało naszą akcję „Wiem, czym oddycham”, w ramach której ufundowaliśmy 400 czujników jakości powietrza i zwracaliśmy uwagę na szkodliwość smogu  – mówi Monika Kulińska, people director w Avivie. 
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-02-16 20:00
miejsce
club Boho22, Warszawa, ul. Żurawia 22
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-17 19:00
miejsce
Teatr Muzyczny ROMA, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-17 19:00
miejsce
Gemba, Warszawa, ul. Wilcza 50/52
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-17 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany