kategoria: Gospodarka
13 październik 2023

Polregio montuje na stacjach dodatkowe videomaty

zdjęcie: Polregio montuje na stacjach dodatkowe videomaty / fot. PAP
fot. PAP
Polregio montuje na stacjach 18 videomatów, czyli biletomatów z możliwością połączenia wideo z konsultantem - poinformowała PAP firma. Spółka prowadzi postępowanie na kolejne 90 takich urządzeń i liczy, że będzie można kupić w nich bilety innych przewoźników.
REKLAMA

Polregio to pierwsza kolejowa spółka w Polsce, która wprowadziła videomaty. Obecnie firma na terenie kraju obsługuje 10 pilotażowych urządzeń, w których poza biletami Polregio można też kupić bilety na pociągi PKP Intercity, Kolei Wielkopolskich, Kolei Dolnośląskich, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, PKP SKM w Trójmieście, Arrivy i Kolei Śląskich.

Z informacji przekazanych PAP przez zespół prasowy Polregio wynika, że spółka prowadzi postępowanie na kolejne 90 videomatów i liczy, że w tych maszynach również będzie można kupować bilety innych przewoźników.

Pierwsze videomaty spółka wprowadziła w październiku ubiegłego roku. Urządzenia te łączą funkcje automatu biletowego z obsługą e-kasjera w czasie rzeczywistym. W zakupie biletu w videomacie klienta wspiera e-kasjer, czyli osoba z call center.

Polregio to największy pasażerski przewoźnik kolejowy w Polsce. Udział firmy w rynku wynosi około 27 proc. Większościowym udziałowcem spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu. Każdego dnia na tory w kraju wyjeżdża około 1500 pociągów zamawianych przez urzędy marszałkowskie, które zatrzymują się na ponad 1900 stacjach. W ciągu roku z usług Polregio korzysta blisko 90 mln pasażerów.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ pad/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Warszawa
17.3°C
wschód słońca: 04:14
zachód słońca: 20:58
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2024-06-14 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 18:00
miejsce
Terminal Kultury Gocław, Warszawa,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 18:30
miejsce
Świetlica Wolności, Warszawa, ul...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 19:00
miejsce
Chopin Point Warsaw (Dom...
wstęp biletowany