kategoria: Gospodarka
27 maj 2023

W lipcu rusza wakacyjny program dla uczniów i studentów

zdjęcie: W lipcu rusza wakacyjny program dla uczniów i studentów / fot. PAP
fot. PAP
W ramach wakacyjnego programu, który rusza w lipcu, uczniowie szkół ponadpodstawowych i studenci będą mogli zdobyć doświadczenie zawodowe i praktyczne umiejętności; zgłoszenia przyjmowane są do 4 czerwca - poinformowało w sobotę Ministerstwo Rozwoju i Technologii.
REKLAMA

Chodzi o program SUMMER OF DEVELOPMENT 2023 - wyjaśniono w sobotnim komunikacie resortu rozwoju i technologii.

Dodano, że w programie mogą uczestniczyć studenci lub uczniowie szkoły ponadpodstawowej, którzy w dniu rozpoczęcia stażu ukończyli 18 lat, a nie przekroczyli 26. roku życia. "Oferujemy możliwość płatnego, miesięcznego udziału w programie w lipcu 2023 r. Wynagrodzenie to 4300 zł brutto" - przekazano.

Jak wskazał cytowany komunikacie szef resortu Waldemar Buda, Ministerstwo Rozwoju i Technologii to miejsce, w którym tworzy się rozwiązania dotyczące każdej sfery gospodarczej Polski - od analiz gospodarczych, wsparcia przedsiębiorczości i innowacji, poprzez działania związane z budownictwem i mieszkalnictwem czy zieloną energią.

"Nasz program to niesamowita okazja do tego, żeby zobaczyć, jak działamy w praktyce i wykorzystać akademicką wiedzę w praktyce, to akademia przyszłości dla młodzieży nowej generacji" - wskazał Buda. Minister wyraził przekonanie, że dzięki "bogatemu planowi zajęć" uczestnicy programy stwierdzą, że chcą związać przyszłość zawodową z administracją publiczną.

Buda zwrócił uwagę, że według ostatniego badania PWC, sukces zawodowy to dla blisko 25 proc. respondentów praca, która jest pasją. "Chcemy, by SUMMMER OF DEVELOPMENT 2023 był początkiem takiej właśnie pasji, ale również chcemy wam pomóc w starcie na rynku pracy" - stwierdził.

Aby zgłosić się do programu należy wejść na stronę summerdev.gov.pl i zapoznać się z departamentami MRiT, by wybrać, w którym chce się pracować. "Następnie wypełnij formularz. Nie zapomnij dołączyć zaświadczenia ze szkoły/uczelni o statusie ucznia/studenta" - wyjaśniono w komunikacie resortu. "Pozostaje poczekać tylko na kontakt ze strony pracownika MRiT" - dodano.

Termin przyjmowania zgłoszeń trwa do 4 czerwca.

Przekazano, że w ramach programu młodzi ludzie mają możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego i praktycznych umiejętności. "Poznasz administrację +od wewnątrz+. Oferujemy ciekawe spotkania z ekspertami, wizyty studyjne w firmach i innych urzędach oraz wykłady tematyczne. Masz szansę na rozwój kompetencji przyszłości" - wskazano. (PAP)

autorka: Magdalena Jarco

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Warszawa
24.9°C
wschód słońca: 04:31
zachód słońca: 20:52
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2024-07-16 14:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-16 16:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-16 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-16 19:00
miejsce
Dzień i Noc, Warszawa, pl. Mirowski 1
wstęp biletowany