Jesteś DDA? Sprawdź to i przyłącz się do nas
- Własne przeżycia stwarzają u uczestników projektu cenną warstwę doświadczeń. Dzięki temu szybko odnajdują płaszczyznę porozumienia ze swoimi podopiecznymi. Z przeprowadzonych dotychczas spotkań widać, że praca trenerów wymaga szczególnych umiejętności nie tylko do wzmocnienia kompetencji uczestników, ale także w ich motywowaniu do przezwyciężania kompleksów na tle społecznym. Ciekawe jest jak wiele osób, potencjalnych psychologów, pedagogów czy trenerów, po odbytych spotkaniach odkrywa i definiuje własne deficyty a w konsekwencji tych doświadczeń, zgłasza chęć kontynuowania pracy nad sobą w formie pogłębionej terapii. - mówi Anna Seweryńska, kierownik merytoryczny Stowarzyszenia OD-DO. Organizatorzy podkreślają szczególną ideę projektu, który pomaga na indywidualną diagnozę syndromu, przy dokładnym wskazaniu zachowań i cech, które mogą blokować rozwój zawodowy, jak również tych, które są bardzo pożądane w wielu sferach zawodowych. Do takich z pewnością należy np. odporność na stres, która u DDA jest szczególnie wysoka z powodu silnych i nierzadko skrajnych przeżyć w domu.
Przyłącz się! Pomóż sobie i innym
Uczestnicząc możesz podniesiesz swoje kwalifikacje zawodowe, zrozumiesz lepiej siebie, zdiagnozujesz swoje problemy, poznasz wartościowych ludzi oraz uwierzysz we własne możliwości. W efekcie wystartujesz w dorosłe życie z nową energią, wiarą i pełną świadomością swojej wartości. Poza tego rodzaju wsparciem, będziesz mógł rozpocząć działalność dydaktyczną, przechodząc z roli podopiecznego na stronę kadry pedagogów. Twoje doświadczenie życiowe, umiejętnie wzbogacane kompetencjami zawodowymi, może spowodować, że staniesz się niezastąpionym fachowcem w pracy z DDA. Projekt "Razem w trosce o DDA" pozwoli Ci lepiej poznać siebie i innych. Może nawet w perspektywie ukierunkuje Cię zawodowo na pracę terapeutyczną z DDA, i zachęci do szkoły http://szkola.od-do.org"
Nie zwlekaj i zgłoś się! Wymagania, jakie należy spełnić, by przyłączyć się do projektu znajdują się www.razem-dda.pl. Realizatorzy projektu zapraszają szczególnie mężczyzn oraz osoby z terenów wiejskich.
Więcej informacji:
tel. 22 632-09-09 ( 9.00 – 17.00)
e-mail: od-do@od-do.org
biuro projektu / siedziba Stowarzyszenia OD-DO:
Warszawa, ul. Siedmiogrodzka 5 kl. II (domofon nr 9)
Nabór do II edycji (październik 2014 – kwiecień 2015) TRWA! Nie przegap szansy! Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie OD-DO oraz irlandzką organizację THE HANLY CENTRE.