19 wrzesień 2022

MSWiA zaostrza ograniczenia wjazdu Rosjan do Polski - jest projekt

zdjęcie: MSWiA zaostrza ograniczenia wjazdu Rosjan do Polski - jest projekt / fot. PAP
fot. PAP
MSWiA zaostrza ograniczenia wjazdu Rosjan do Polski. Restrykcje obejmą wszystkie przejścia graniczne, również lotnicze i morskie - wynika z projektu nowelizacji rozporządzenia. Ograniczamy ruch w celach turystycznych, biznesowych, kulturalnych i sportowych - powiedział PAP wiceszef MSWiA Bartosz Grodecki.
REKLAMA

W Rządowym Centrum Legislacji w poniedziałek ukazał się projekt nowelizacji rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, które obecnie ogranicza możliwość przyjazdów i przylotów do Polski z Rosji i z Białorusi do określonych kategorii podróżnych (obywatele RP, kierowcy transportowi, dyplomaci, uczestnicy niektórych konkursów kulturalnych i zawodów sportowych i inni).

Zgodnie z zapowiedziami przepisy względem obywateli Federacji Rosyjskiej zostaną zaostrzone. "Ograniczamy ruch turystyczny i biznesowy, a także ruch związany z kulturą i sportem" - powiedział w poniedziałek PAP wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

Zgodnie z projektem Rosjanie, podróżujący w takich celach, nie będą mogli przyjeżdżać do Polski zza granicy zewnętrznej UE. Bartosz Grodecki podkreślił, że restrykcje będą obowiązywać Rosjan na wszystkich przejściach granicznych, a od 26 września również na lotniskach i w portach morskich.

"Rozwiązania wypracowaliśmy we współpracy z państwami bałtyckimi" - dodał wiceszef MSWiA.(PAP)

Autorka: Agnieszka Ziemska

agzi/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Warszawa
0.1°C
wschód słońca: 07:13
zachód słońca: 16:25
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2023-02-03 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-03 18:00
miejsce
Bazar Klub, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-03 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-03 19:00
miejsce
Teatr Capitol, Warszawa, ul....
wstęp biletowany