22 wrzesień 2022

Wspieramy rząd w kwestii tzw. religii klimatycznej

zdjęcie: Wspieramy rząd w kwestii tzw. religii klimatycznej / fot. PAP
fot. PAP
Jako szef Solidarności, jako cała Solidarność wspieramy rząd, jeżeli chodzi o stanowisko dotyczące tzw. religii klimatycznej - powiedział przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda po spotkaniu z przedstawicielami rządu w Zakopanem.
REKLAMA

W czwartek przedstawiciele rządu, m.in.: minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, minister klimatu i środowiska Anna Moskwa, minister rozwoju i technologii Waldemar Buda, wzięli udział w Zakopanem w posiedzeniu Komisji Krajowej NSZZ Solidarność. Jednym z tematów będzie wsparcie dla przedsiębiorstw energochłonnych i podwyżki dla budżetówki.

Przewodniczący Solidarności Piotr Duda w czasie konferencji prasowej po pierwszej części spotkania powiedział, że głównym tematem rozmów była "sprawa ochrony całej naszej gospodarki, ale przede wszystkim zakładów energochłonnych" w związku z podwyżkami cen energii.

"Dla związku zawodowego Solidarność to ceny spekulacyjne, a nie jakiekolwiek rynkowe" - ocenił.

Dodał, że rozmowy dotyczyły też indywidualnych odbiorców.

"Te spotkanie było bardzo ważne. Oznacza jedno - że jest prowadzony dialog między stroną społeczną a rządem, a w tym przypadku między rządem a związkiem zawodowym Solidarność" - podkreślił.

Duda poinformował, że w drugiej części obrad będą podejmowane decyzje "co dalej". "Na pewno - tak się umówiliśmy z panem premier Morawieckim, że jeżeli będą jakiekolwiek wątpliwości, będzie spotkanie w Warszawie (...) z panem premierem" - dodał.

"Jedno mogę powiedzieć. Jako szef Solidarności, jako cała Solidarność wspieramy rząd z poziomu Komisji Europejskiej jeżeli chodzi o tzw. religię klimatyczną" - powiedział szef Solidarności. Przekazał, że znów wystąpił do szefowej KE o zawieszenie systemu ETS.

"Jestem przekonany, że kolejne spotkanie już z panem premierem, a także na pewno z państwem ministrami zaowocuje tym, że Solidarność nie będzie musiała wyjść na ulicę" - dodał.(PAP)

Autorzy: Szymon Zdziebłowski, Szymon Bafia

szz/ szb/ mhr/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Warszawa
16.5°C
wschód słońca: 06:39
zachód słońca: 18:10
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2023-10-03 16:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-03 18:00
miejsce
Stara Galeria ZPAF, Warszawa, Plac...
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-03 19:00
miejsce
Teatr Capitol – Scena Mniejsza –...
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-03 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany