XVIII edycja Konkursu Dobroczyńca Roku
Nasz Konkurs od 18 lat nagradza duże i małe firmy, które niezależnie od swojego wieku, dojrzale angażują się na rzecz swojego otoczenia, dbają o klientów, fanów swojej marki, dostawców, a przede wszystkim o swoich pracowników. To firmy, które mają głowę do pomagania i wiedzą, jak dobro czynić cały rok. - mówi Paweł Łukasiak, prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce
Kto może zostać „Dobroczyńcą Roku”?
W Konkursie mogą wziąć udział zarówno duże, jak i małe firmy, w zależności od kategorii. Zgłoszenia mogą być przesłane przez organizacje pozarządowe, pracowników zgłaszanej firmy lub jej kierownictwo. Wystarczy przeczytać regulamin i wypełnić elektroniczny wniosek zgłoszeniowy na stronie www.dobroczyncaroku.pl.
Kategorie konkursowe:
1. Projekt społeczny – firmę zgłasza organizacja pozarządowa.
2. Strategia społecznego zaangażowania – firma lub utworzona przez nią fundacja zgłasza się sama.
3. Wolontariat pracowniczy – firmę zgłaszają jej pracownicy lub firma zgłasza się sama.
4. Nowe technologie w społecznym zaangażowaniu – firma lub utworzona przez nią fundacja zgłasza się sama.
5. Zaangażowanie lokalne – firmę zgłasza organizacja pozarządowa, uczestnicząca w Programie Działaj Lokalnie.
Procedury
Każde zgłoszenie zostanie ocenione przez ekspertów. To oni wskażą najlepsze zgłoszenia, a spośród nich Kapituła Konkursu wybierze laureatów w kategoriach „Strategia społecznego zaangażowania” oraz „Zaangażowanie lokalne”, a także finalistów w kategorii „Projekt społeczny” i „Wolontariat pracowniczy”, „Nowe technologie w społecznym zaangażowaniu”, którzy wezmą udział w otwartym głosowaniu online w marcu i kwietniu 2015 r.