Będzie jaśniej na wolskich przejściach

zdjęcie: Będzie jaśniej na wolskich przejściach / fot. nadesłane
fot. nadesłane
W tym roku zaplanowano doświetlenie 7 niebezpiecznych przejść dla pieszych na Woli. To jednak nie koniec działań mających chronić użytkowników dróg.
REKLAMA
Wolski Ratusz zaplanował w tym roku kolejne doświetlenia przejść dla pieszych. 
 
  • Wytypowano już 7 lokalizacji do poprawy bezpieczeństwa. 
  • Rok wcześniej zebry doświetlono również w 7 miejscach. 

Wieczorem, o zmierzchu widoczność uczestników ruchu jest ograniczona. W najtrudniejszej sytuacji znajdują się piesi, których niezauważenie przez kierowcę kończy się zwykle tragicznie. – Aby zapobiec nieszczęśliwym wypadkom, postanowiliśmy systematycznie doświetlać niebezpieczne przejścia dla pieszych na drogach prowadzących do placówek oświatowych – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

W pierwszej kolejności doświetlonych zostanie siedem przejść - przy ul. Brylowskiej, Ogrodowej, Nowolipki, Grabowskiej, Batalionu AK „Zośka” i Garbińskiego, z czego dwie przy ul. Wawrzyszewskiej / Św. Wojciecha to jednak nie koniec, gdyż na zadanie przeznaczyliśmy w tym roku przeszło 550 tysięcy złotych – precyzuje Robert Rafałowski, zastępca burmistrza Woli.

Prowadzone są analizy i typowane kolejne przejścia do doświetlenia.

Lokalizacje konsultowane są również z konserwatorami oświetlenia, którzy na podstawie nocnych objazdów terenowych wskazują miejsca, w których wybudowanie oświetlenia nad przejściami dla pieszych jest najbardziej zasadne – mówi Tomasz Kruszyński, wolski Radny. - Jeszcze w tym roku powinniśmy wytypować dodatkowe miejsca na oszczędne LEDowe lampy, które poprawią bezpieczeństwo szczególnie w krótkie zimowe i jesienne dni
dodaje Kruszyński. 

W zeszłym roku, realizując zadanie poprawy bezpieczeństwa przy placówkach oświatowych, doświetlono przejścia przy ul. Boguszewskiej, Pustola, Syreny, Piaskowej, Ożarowskiej, Korczaka i Dzielnej.

PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Warszawa
3.4°C
wschód słońca: 07:16
zachód słońca: 16:22
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2023-02-02 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-02 19:00
miejsce
Scena Relax, Warszawa, Złota 8
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-02 19:00
miejsce
Centralna Spółdzielnia Komediowa,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-02 19:00
miejsce
Teatr Komedia, Warszawa, ul....
wstęp biletowany