Burmistrz i wolscy seniorzy: Więcej niskopodłogowych tramwajów Obozową

fot. nadesłane
Wolska Rada Seniorów zwróciła się do władz Woli o wsparcie postulatu obsługi tras tramwajowych za pomocą pojazdów niskopodłogowych. Postulat popiera burmistrz Woli, który zwraca uwagę, że choć większość kursów realizowana jest pojazdami niskopodłogowymi, na tej trasie mogłoby być ich więcej.
REKLAMA
WRS zwróciła się z wnioskiem do burmistrza Woli o wsparcie postulatu skierowania na ul. Obozową tylko tramwajów niskopodłogowych. 
  • W tym rejonie mieszka wielu seniorów i rodziców z dziećmi. 
  • Infrastruktura towarzysząca nie ułatwia podróżowania osobom ze specjalnymi potrzebami komunikacyjnymi. 
  • Burmistrz Dzielnicy zwraca uwagę, że 1/3 tramwajów linii 23, to tramwaje wysokopodłogowe. 

Na swoim ostatnim posiedzeniu Wolska Rada Seniorów zwróciła się do burmistrza Woli z postulatem, by wystąpić do Tramwajów Warszawskich o kierowanie na trasę biegnącą ulicą Obozową wyłącznie tramwajów niskopodłogowych.

Linie 20, 23, 24, które przejeżdżają tamtędy obsługują osiedla zamieszkiwane głównie przez seniorów i młodych ludzi z dziećmi. Te dwie grupy paradoksalnie mają ze sobą wiele wspólnego, jeśli chodzi o potrzeby komunikacyjne.

Seniorzy mają specjalne potrzeby, związane z wiekiem, zaś młodzi rodzice często podróżują z wózkami, lub zabawkami dzieci takimi jak rowerki, z którymi trudno wsiąść do wysokopodłogowego tramwaju - tłumaczy burmistrz Woli, Krzysztof Strzałkowski.   

W tym miejscu infrastruktura też nie ułatwia życia.

Na trasie jest wiele przystanków bez wysepek, na których wysiada się prosto na jezdnię, co dodatkowo utrudnia wsiadanie i wysiadanie - mówi Marek Bojanowicz, przewodniczący Wolskiej Rady Seniorów.  

Postulat WRS poparły władze Woli

Niskopodłogowych tramwajów szczególnie brakuje w rozkładzie linii 23. Co trzeci pojazd na trasie pomiędzy Nowym Bemowem, a Pragą Północ od 6 do 20, to skład starego typu - podkreśla Strzałkowski. 

Linia obsługująca Koło na warszawskiej Woli, jest jedną z najstarszych linii tramwajowych w Warszawie (obok linii na ul. Kawęczyńskiej i ul. Stalowej), które nie mają wysepek i wsiada się i wysiada prosto z jezdni. 
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Warszawa
-0.7°C
wschód słońca: 07:24
zachód słońca: 16:12
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2023-01-27 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-27 19:00
miejsce
Teatr Capitol, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-27 19:00
miejsce
Teatr Palladium, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-27 19:00
miejsce
Teatr Komedia, Warszawa, ul....
wstęp biletowany