21 marzec 2021

GDDKiA: lokalnie na drogach może być ślisko; jazdę utrudniają opady śniegu, deszczu i mgła

fot. PAP
Lokalnie na drogach może być ślisko, a w niektórych rejonach kraju jazdę utrudniają opady śniegu, deszczu i mgła – ostrzegła w niedzielę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Na drogach krajowych pracuje 191 pojazdów do zimowego utrzymania dróg.
REKLAMA

GDDKiA poinformowała w niedzielę rano, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne, ale w niektórych rejonach kraju jazdę utrudniają warunki atmosferyczne. Lokalnie może być ślisko w województwie warmińsko-mazurskim na dk 65 (odc. Prostki – Gołdap), dk 16 (odc. Orzysz – do granicy z woj. podlaskim), dk 63 (odc. Orzysz – Turowo Duże) i dk 58 (odc. Ruciane Nida – Świdry). Lokalnie ślisko może być także w województwie podlaskim na dk 8/S61 (odc. Augustów - Budzisko).

Opady śniegu występują na terenie województw: podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego i dolnośląskiego. Deszcz pada natomiast w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskiego, zachodniopomorskiego i lubuskim. Mgła występuje zaś w Małopolsce.

W związku z warunkami na drogach GDDKiA zaapelowała do kierowców o ostrożną jazdę.

Dodała, że w dzień jedynie na Podkarpaciu zachmurzenie umiarkowane i na ogół bez opadów, na pozostałym obszarze zachmurzenie duże i miejscami opady: na północy i zachodzie deszczu i deszczu ze śniegiem, poza tym opady śniegu i śniegiem z deszczem. Lokalnie możliwe opady marznące. W Sudetach i Kotlinie Kłodzkiej opady śniegu okresami o umiarkowanym natężeniu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 4 cm na przeważającym obszarze kraju, do 5 cm na południu i do 9 cm na południu Dolnego Śląska.

"Temperatura maksymalna od -1 st. C na wschodzie kraju i w rejonach podgórskich, około 3-5 st. C na przeważającym obszarze, do 7 st. C na północnym zachodzie. Wiatr umiarkowany, na północy dość silny, w porywach do 55 km/h, w górach do 60 km/h, z kierunków zachodnich. W rejonach opadów śniegu wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne" - podała GDDKiA. (PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ amac/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2021-07-09 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-07-10 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-07-16 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-07-17 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany