GDDKiA: opady śniegu, błoto pośniegowe i śliskość utrudniają jazdę; drogi krajowe przejezdne

fot. PAP
Opady śniegu, błoto pośniegowe oraz śliskość mogą utrudniać kierowcom jazdę niemal w całej Polsce – ostrzegła w porannym środowym komunikacie GDDKiA. Zaznaczyła przy tym, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne i pracują na nich 562 pojazdy do zimowego utrzymania.
REKLAMA

Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, błoto pośniegowe oraz śliskość występują na terenie województw: warmińsko-mazurskiego, podkarpackiego, śląskiego, dolnośląskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego, łódzkiego i wielkopolskiego.

Ponadto, opady śniegu występują na terenie województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego, opolskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego oraz lubuskiego.

GDDKiA apeluje w związku z tym do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych rejonach.

Z prognoz pogody wynika, że w dzień zachmurzenie będzie duże, na północy z większymi przejaśnieniami, a na południu wzrastające do całkowitego. Okresami opady śniegu, w drugiej połowie dnia na południowym wschodzie przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz marznący powodujący gołoledź. Miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm, a na południu miejscami o 8 cm. Temperatura maksymalna od -10 st. C na północnym wschodzie i w Kotlinach Sudeckich, około -7 st. C w centrum i na zachodzie, do 0 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni, w centrum kraju przejściowo słaby, zmienny. Na szczytach Tatr porywy wiatru do 70 km/h, a w Sudetach do 55 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne. (PAP)

dka/ lena/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2021-07-09 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-07-10 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-07-16 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-07-17 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany