GDDKiA: wszystkie drogi krajowe są przejezdne

fot. PAP
Wszystkie drogi krajowe są przejezdne; na sieci dróg krajowych pracuje 507 pojazdów do zimowego utrzymania - poinformowała w niedzielę rano Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
REKLAMA

GDDKiA ostrzegła kierowców przed śliskimi drogami i błotem pośniegowym w kilku województwach. Szczególną ostrożność zachować należy w województwie śląskim, opolskim, w południowej części woj. lubuskiego, na południu i zachodzie Dolnego Śląska. Błoto pośniegowe występuje także w południowej i centralnej części Podkarpacia oraz Małopolski, a także na obrzeżach woj. opolskiego.

W niedzielnym komunikacie GDDKiA podała też, że opady śniegu występują na terenie województw lubuskiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego, opolskiego, małopolskiego, warmińsko-mazurskiego i dolnośląskiego.

GDDKiA podała też, że na południu kraju prognozowane jest całkowite zachmurzenie, na północnym wschodzie kraju małe i umiarkowane, a na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami.

Na południu kraju prognozowane są opady śniegu o umiarkowanym natężeniu, natomiast na na północy Podkarpacia i południu Lubelszczyzny można spodziewać się natężenia silnego. Na krańcach południowych Śląska, Małopolski i Podkarpacia spodziewane są również opady deszczu marznącego, który może powodować gołoledź.

"GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych wyżej rejonach" - podkreślono.

W niedzielę temperatura maksymalna od -12 st. C na Podlasiu, około -6 st. C, -8 st. C na zachodzie, południu i w centrum do -5 st. C nad morzem i do 0 st. C na Podhalu. Na południu kraju wiatr silny, w porywach do 60 km/h, a wysoko w Tatrach do 80 km/h. "Miejscami wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne" – podała GDDKiA.(PAP)

hd/ ozk/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2021-07-09 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-07-10 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-07-16 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-07-17 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany