reklama
4 lipiec 2024

Gorące lato warszawskich drogowców

fot. nadesłane
Ekipy remontujące stołeczne ulice i torowiska nie mają wakacji. W najbliższych dniach ułożą nowy asfalt na skrzyżowaniu ulic Powązkowskiej i Krasińskiego, remontowanej ulicy Jana Kazimierza oraz placu Na Rozdrożu. W tym samym czasie zostaną wymienione rozjazdy tramwajowe na Słomińskiego przy parku Traugutta, a kierowcy powinni zwrócić uwagę na zmiany w organizacji ruchu na kolejnym, nowo wybudowanym odcinku ulicy Jana III Sobieskiego.
REKLAMA
Weekendowe frezowanie na Żoliborzu

Warszawscy drogowcy rozpoczynają kolejne zadanie ze swojej listy wakacyjnych remontów. Od piątku, 5 lipca, od godziny 22:00 do poniedziałku, 8 lipca, do godziny 4:00 wymienią nawierzchnię u zbiegu ulic Powązkowskiej i Krasińskiego. W czasie prac nieprzejezdna będzie ulica Krasińskiego na odcinku od Elbląskiej (ze skrzyżowaniem) do Ficowskiego (bez skrzyżowania) oraz Powązkowska – od ronda Ofiar Zbrodni Katyńskiej do Rydygiera. Podstawowy objazd poprowadzi aleją Armii Krajowej, ulicą Broniewskiego, aleją Jana Pawła II i ulicą Okopową. Z powodu frezowania swoje trasy zmienią autobusy linii: 103, 122, 180, 221, 409 oraz N41 i N91.

Więcej szczegółów związanych z organizacją ruchu w serwisie Infoulice Warszawa.

Dwa dni bez zawrotek na Słomińskiego

Zgodnie z przyjętym planem zbliża się remont przejazdów na ulicy Słomińskiego przy parku Traugutta. W sobotę, 6 lipca, tuż po północy zamknięte zostaną zawrotki przez tory na wysokości ulic Międzyparkowej i Szymanowskiej. Wymiana torów i nawierzchni w tych miejscach potrwa do poniedziałku, 8 lipca, do godziny 4:00. W tym czasie kierowcy będą kierowani na objazd ulicami: Zakroczymską, Konwiktorską, Muranowską, Stawki i aleją Jana Pawła II.

Swoje trasy zmienią też tramwaje, które nie będą jeździły ulicami Słomińskiego i Starzyńskiego, między rondem „Radosława” a rondem Starzyńskiego. Na trasy nie wyjadą „szóstka” i „osiemnastka”, a składy linii 1 i 28 będą kursowały zmienionymi trasami.

Pozostałe informacje związane z pracami można znaleźć na stronie Infoulice Warszawa.

Od Idzikowskiego do Chełmskiej po nowej jezdni

W nocy z sobotę na niedzielę, z 5 na 6 lipca, zmieni się również organizacja ruchu na budowanej trasie tramwaju do Wilanowa. Kierowcy pomiędzy Idzikowskiego a Chełmską pojadą nowo wybudowaną nitką prowadzącą do centrum. Tak jak dotychczas, do dyspozycji będą tam mieli po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Ponownie będzie można przejechać ulicą Idzikowskiego pomiędzy aleją Witosa i Jana III Sobieskiego, ale połączenie z tą drugą straci ulica Kostrzewskiego. Po zmianach kierowcy z ulicy Beethovena pojadą Jana III Sobieskiego tylko w stronę centrum.

Na stronie Infoulice Warszawa dostępne są dodatkowe informacje dotyczące zmian w organizacji ruchu.

Nowy asfalt na placu Na Rozdrożu

Przed nami ostatnie tak duże prace na modernizowanym placu Na Rozdrożu. Drogowcy zabierają się za wymianę nawierzchni jezdni. Roboty zostały podzielone na etapy. W pierwszym, który potrwa od soboty, 6 lipca, od godziny 5:00 do czwartku, 11 lipca, do godziny 5:00 plac będzie zamknięty po stronie parku Ujazdowskiego. Drugi etap rozpocznie się bezpośrednio po jego zakończeniu. Do środy, 17 lipca, do godziny 5:00 zostanie wyłączona z ruchu część placu po stronie ulicy Koszykowej. Dla kierowców będzie wyznaczony objazd przez Trasę Łazienkowską i ulicę Waryńskiego.

Dodatkowe informacje dotyczące zmian w czasie prac dostępne są na stronie Infoulice Warszawa.

Asfaltowanie na Jana Kazimierza

Zgodnie z zapowiedziami wykonawca przebudowy ulicy Jana Kazimierza ułoży ostatnią warstwę asfaltu pomiędzy ulicą Studzienną a Sowińskiego. Prace przy nawierzchni zaplanował na niedzielę, 7 lipca. Asfaltowanie potrwa od godziny 6:00 do wieczora. W tym czasie jezdnia oraz wloty skrzyżowań z ulicami poprzecznymi zostaną zamknięte. Na pozostałym odcinku Jana Kazimierza organizacja ruchu nie zmieni się. Po ułożeniu asfaltu drogowcy namalują na jezdni docelowe oznakowanie.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Warszawa
19.9°C
wschód słońca: 04:42
zachód słońca: 20:42
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2024-07-24 14:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-24 16:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-24 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-24 19:00
miejsce
club Boho22, Warszawa, ul. Żurawia 22
wstęp biletowany