10 lipiec 2022

Identyfikatory do wjazdu na pl. 5 Rogów przysługują tym, którzy mają miejsce postojowe

zdjęcie: Identyfikatory do wjazdu na pl. 5 Rogów przysługują tym, którzy mają miejsce postojowe / fot. PAP
fot. PAP
Identyfikatory uprawniające do wjazdu na plac 5 Rogów przysługują osobom, które mają miejsce postojowe - podkreślił w rozmowie z PAP rzecznik Zarządu Dróg Miejskich Jakub Dybalski. W tym tygodniu wydaliśmy ich cztery, dwa czekają na odbiór - dodał.
REKLAMA

Na przebudowany i otwarty we wtorek plac 5 Rogów wjechać mogą tylko kierowcy z identyfikatorem NC. Nie wszyscy jednak wiedzą, że aby go uzyskać trzeba mieć legalne miejsce postojowe. Dlatego liczba osób, którym one przysługują nie jest wielka.

"Od tygodnia odebraliśmy kilkadziesiąt telefonów od ludzi, którzy dzwonią z pytaniem, czy przysługuje im identyfikator. Rzecz w tym, że wiele osób nie wie, ale im ten identyfikator nie przysługuje" - powiedział rzecznik ZDM. "Żeby dostać taki identyfikator, trzeba być mieszkańcem lub prowadzić działalność w rejonie placu 5 Rogów, ale trzeba też mieć miejsce postojowe, do którego dana osoba chce dojechać" - wyjaśnił. Przypomniał, że rejon placu to strefa zakazu ruchu.

"To jest konkretna, zamknięta grupa ludzi, którym ten identyfikator przysługuje, ale muszą mieć, gdzie zaparkować" - zaznaczył Dybalski. Ten wymóg ma spowodować, że na placu nie będzie "patoparkowania", jak np. ma to miejsce na ulicy Chmielnej, gdzie samochody stoją na deptaku.

Rzecznik ZDM zaznaczył, że nie ma kłopotów z wydawaniem identyfikatorów. "Jesteśmy w stanie wydać taki identyfikator +od ręki+. Każdy, komu przysługuje, taki identyfikator dostanie" - podkreślił.

Rzecznik uspokaja również, że nikt z mieszkańców, którzy zawnioskowali o identyfikator mandatu na pewno nie dostanie. "Jeśli ktoś złoży wniosek i on formalnie jeszcze tego identyfikatora nie ma, ale my wiemy, że złożył wniosek i że mu ten identyfikator przysługuje, to na pewno mandatu nie dostanie" - zapewnił Dybalski.

W pierwszym tygodniu otwarcia placu 5 Rogów ZDM wydał cztery identyfikatory, a dwa są gotowe do wydania.

Strefa działania identyfikatora obejmuje ulice: Szpitalną (na odcinku Przeskok – Chmielna; posesje po stronie nieparzystej od początku do numeru 5 włącznie oraz po stronie parzystej od początku do numeru 6 włącznie), Chmielną (na odcinku Bracka – Nowy Świat; posesje po stronie nieparzystej od początku do numeru 15 włącznie oraz po stronie parzystej od początku do numeru 20 włącznie) i Bracką (na odcinku Chmielna – Krucza; posesje o numerach 22 i 25).(PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

mas/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Warszawa
13.2°C
wschód słońca: 06:38
zachód słońca: 18:11
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2022-10-02 11:00
miejsce
Teatr Capitol, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-02 11:00
miejsce
Wawerskie Centrum Kultury - Filia...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-02 15:00
miejsce
Wawerskie Centrum Kultury - Filia...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-02 17:00
miejsce
Scena Relax, Warszawa, Złota 8
wstęp biletowany