22 marzec 2023

Kończy się protest przewoźników

zdjęcie: Kończy się protest przewoźników / fot. PAP
fot. PAP
Dobiega końca protest przewoźników. Uczestniczyło w nim kilkaset ciężarówek, które przejechały wokół Warszawy.
REKLAMA

Według organizatorów w proteście uczestniczyło około 300 ciężarówek, które w asyście policji po godz. 11 wyruszyły w trasę, prowadzącą wokół Warszawy m.in. S2, S8 i dk 50. Kierowcy jechali trasą S8, prawym pasem z prędkością 40 km/h, lewy i środkowy pas jezdni był wolny. Początkowo protest nie powodował większych utrudnień. Zmieniło się to, kiedy ciężarówki dotarły do trasy S8.

GDDKiA informowała, że utrudnienia występowały na trasie S8 na wysokości Warszawy pomiędzy węzłem Warszawa Zachód a węzłem Modlińska na jezdni w kierunku Białegostoku. "Występuje spowolnienie w ruchu na odcinku około 10 kilometrów" - przekazała wówczas GDDKiA.

"Trasa S8 jest przejezdna, natomiast ruch odbywa się wolniej. Policjanci są na miejscu, dbają o bezpieczeństwo i porządek publiczny na drogach" - podawała z kolei PAP podkom. Małgorzata Wersocka z Komendy Stołecznej Policji.

Po godz. 15 organizatorzy przekazali PAP, że pojazdy są już na trasie A2 na wyjeździe z Warszawy i dojeżdżają do pierwszego punktu MOP, gdzie będą mieli pauzę, a protest dobiega końca.

Protestujący domagali się zakazu wjazdu do Polski naczep zarejestrowanych na Białorusi i w Rosji, zakazu działalności firm o kapitale białoruskim i rosyjskim, odpowiedzialności nadawcy towaru za płatność za transport oraz przywrócenia zezwoleń dla przewoźników ukraińskich i powiązanie ich z odpowiednią normą emisji spalin. Strajk polskich przewoźników wspiera Konfederacja. (PAP)

autor: Aleksandra Kuźniar

akuz/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Warszawa
8.7°C
wschód słońca: 04:21
zachód słońca: 20:45
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2023-05-31 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-31 18:00
miejsce
Kino Elektronik, Warszawa,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-31 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-31 19:00
miejsce
Centralna Spółdzielnia Komediowa,...
wstęp biletowany