.
31 lipiec 2020

Kotwica Polski Walczącej z autobusów MZA

Miejskie Zakłady Autobusowe uczciły 76. rocznicę Wybuchu Powstania Warszawskiego. 16 autobusów miejskich ustawiło się we wzór Kotwicy Polski Walczącej.
REKLAMA
Miejskie Zakłady Autobusowe, jedna z najbardziej warszawskich spółek działających w stolicy, w niezwykły sposób uczciły kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W zajezdni przy ul. Ostrobramskiej na Pradze Południe 16 autobusów miejskich ustawiło się tworząc duży wzór Kotwicy Polski Walczącej.

Tamte tragiczne wydarzenia i ich bohaterowie na stałe wpisały się w historię i tożsamość Warszawy. Dlatego w dzisiejszej nowoczesnej i pełnej życia stolicy powinniśmy o nich pamiętać. W MZA co roku włączamy się w obchody kolejnych rocznic Powstania Warszawskiego. Tym razem, z powodu ograniczeń epidemicznych nieco skromniej, ale nadal efektownie – nasza autobusowa Kotwica Polski Walczącej, gdyby ją rozłożyć w linię prostą, miałaby 268 metrów długości. – tłumaczy Adam Stawicki, rzecznik MZA.

Warto pamiętać, że w tym roku mija sto lat od pojawienia się pierwszego autobusu miejskiego na warszawskich ulicach. Od tego czasu autobusy towarzyszą warszawiakom podczas wszystkich ważnych wydarzeń historycznych. Woziły ich również, chociaż w ograniczonym zakresie, podczas II Wojny Światowej. Dzisiaj autobusy są w Warszawie najpopularniejszym środkiem transportu, a Miejskie Zakłady Autobusowe, obok przewozu pasażerów, angażują się w działania ekologiczne, edukacyjne i poprawiające jakość życia mieszkańców stolicy.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
107823
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2021-04-08 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-09 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-10 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-15 19:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Marii...
wstęp biletowany