reklama
10 lipiec 2024

Lipiec z remontami ulic i torów

zdjęcie: Lipiec z remontami ulic i torów / fot. nadesłane
fot. nadesłane
W piątek, 12 lipca, rozpocznie się pierwszy etap wymiany dylatacji wiaduktu mostu Poniatowskiego, a na weekend zaplanowane zostało frezowanie prawego pasa Wału Miedzeszyńskiego. W tym samym czasie wyremontowane zostaną zwrotnice tramwajowe przed dawnym Kinem Femina. Natomiast od poniedziałku kierowcy w Wilanowie pojadą kolejnym odcinkiem nowo wybudowanej jezdni alei Rzeczypospolitej.
REKLAMA
Prace na Poniatowskim

W wakacje warszawscy drogowcy wymienią dylatacje na wiadukcie mostu Poniatowskiego, pomiędzy węzłem z Wisłostradą a wejściem do stacji PKP Powiśle. Pierwszy etap prac rozpocznie się w piątek, 12 lipca, około godziny 5:00. Zamknięty zostanie lewy pas nitki w kierunku centrum – na prawym nie będzie buspasa. W drugim etapie roboty przeniosą się na prawy pas – kierowcy będą jeździli bliżej torowiska tramwajowego, a później drogowcy zajmą tylko chodnik. Następnie roboty będą prowadzone na jezdni w kierunku Pragi-Południe. We wszystkich etapach wjazd i zjazd z wiaduktu na Wisłostradę będzie odbywał się bez przeszkód. Prace są częścią trwającego remontu konstrukcji wiaduktu.

Frezowanie na Wale Miedzeszyńskim

W najbliższy weekend miejscy drogowcy wyremontują prawy pas Wału Miedzeszyńskiego w kierunku Wawra. Najpierw rozbiorą starą nawierzchnię, a potem ułożą wzmocnienie i nowy asfalt. Od piątku, 12 lipca, od godziny 22:00 do poniedziałku, 15 lipca, do godziny 6:00 od mostu Poniatowskiego do ulicy Zwycięzców kierowcy będą jeździli lewym pasem. W czasie prac nie będzie wjazdu na jezdnię serwisową biegnącą wzdłuż Wału.

Szczegóły zmian w organizacji ruchu na portalu Infoulice Warszawa.

Nowe tory przed Kinem Femina

Tramwajarze wracają w okolice dawnego Kina Femina, by dokończyć remont torów. W weekend, 13-14 lipca, naprawią zwrotnice w alei Jana Pawła II. W czasie prac zostaną zamknięte prawe pasy alei „Solidarności” – na przejeździe przez torowisko. Dlatego przed skrzyżowaniem będzie można z nich tylko skręcić w prawo. Prosto kierowcy pojadą z dwóch środkowych pasów.

Większe utrudnienia czekają pasażerów. Tramwaje nie będą jeździły aleją Jana Pawła II miedzy ulicą Stawki a rondem ONZ. Zmienią się trasy linii 17 i 33, a od ronda „Radosława” do Dworca Centralnego będą kursowały autobusy linii zastępczej Z17.

Zmiana jezdni w Wilanowie

W poniedziałek, 15 lipca, na kolejnym odcinku alei Rzeczypospolitej wykonawca linii tramwajowej do Wilanowa przełoży ruch drogowy na sąsiednią jezdnię.

Zmiany zaplanowano pomiędzy ulicami Klimczaka a Branickiego. Na nowej jezdni będzie po jednym pasie w każdym kierunku. Kierowcy jadący od alei Wilanowskiej ponownie skręcą w ulicę Hlonda, ale połączenie z aleją Rzeczypospolitej straci ulica Klimczaka.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Warszawa
25°C
wschód słońca: 04:43
zachód słońca: 20:41
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2024-07-24 14:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-24 16:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-24 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-24 19:00
miejsce
club Boho22, Warszawa, ul. Żurawia 22
wstęp biletowany