29 czerwiec 2021

Mazowieckie: w wypadku w Elżbietowie na miejscu zginęło 5 osób w tym troje dzieci

zdjęcie: Mazowieckie: w wypadku w Elżbietowie na miejscu zginęło 5 osób w tym troje dzieci / fot. PAP
fot. PAP
Do tragicznego wypadku doszło we wtorek ok. godz. 12.30 w miejscowości Elżbietów w powiecie sochaczewskim. "Zderzył się samochód osobowy z ciężarówką. Na miejscu zginęło 5 osób, w tym troje dzieci" - przekazał PAP oficer Prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie st. kpt. Rafał Krupa.
REKLAMA

Do wypadku doszło na drodze lokalnej łączącej drogę nr 90 z drogą nr 50. W zderzeniu brały udział samochód osobowy i auto ciężarowe.

Jak przekazała PAP mł.asp. Aleksandra Calik z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, "ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca pojazdem osobowym marki skoda wyjeżdżała z drogi podporządkowanej i nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu samochodem ciężarowym, który jechał drogą z pierwszeństwem przejazdu". "Wszystkie osoby jadące samochodem osobowym, dwie osoby dorosłe i trójka dzieci zginęły na miejscu" - dodała.

Jak poinformował st. kpt. Rafał Krupa ze straży pożarnej "w przypadku jednego z dzieci podjęto resuscytację krążeniowo-oddechową, niestety nie przyniosła ona efektu". "Lekarz, który przyjechał na miejsce stwierdziła zgon" - dodał strażak.

Policja nie potwierdza czy osobówka jechała rodzina. "Dzieci były małe, w wieku szkolnym" - zaznaczyła mł.asp. Aleksandra Calik.

Jak dowiedział się nieoficjalnie PAP, dzieci, które zginęły w wypadku miały od 4 do 14 lat.

Kierowcy ciężarówki nic się nie stało. Badanie przeprowadzone na miejscu wykazało, że jest trzeźwy. Jednak, jak zaznacza policjantka, "od obydwu kierujących została pobrana krew do badań". Strażacy zabezpieczyli zbiornik z paliwem w ciężarówce, z którego wypływało paliwo.

Policjanci prowadzą czynności pod nadzorem prokuratora zmierzające do ustalenia przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.(PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

mas/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Warszawa
8.7°C
wschód słońca: 06:26
zachód słońca: 18:28
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2022-09-25 12:00
miejsce
Teatr Palladium, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-25 16:30
miejsce
Terminal Kultury Gocław, Warszawa,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-25 18:00
miejsce
Teatr Capitol, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-25 18:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Marii...
wstęp biletowany