Mieszkańcy Woli obawiają się zmian tras 171 i 190

fot. nadesłane
Spośród zmian, jakie ZTM planuje wprowadzić wraz z otwarciem drugiej linii metra, najwięcej emocji budzą na Woli zmiany tras autobusów 171 i 190. Władze Woli mają nadzieję, że organizator transportu wysłucha mieszkańców. Proponują też audyt zmian za rok.
REKLAMA
Wkrótce zakończy się budowa dwóch stacji metra po lewej stronie Warszawy. Stacje Ulrychów i Bemowo na pewno poprawią jakość życia mieszkańców okolicy. Jednak ich uruchomienie wiązać się będzie ze zmianami tras autobusów. To właśnie te zmiany budzą najwięcej wątpliwości mieszkańców Woli. Kluczowe są dla nich zmiany linii 171 i 190.

Pierwsza z nich dziś jeździ z Chomiczówki, przez Wolę na Torwar, a druga z osiedla Górczewska przez całe miasto aż do Centrum Handlowego Marki. Po zmianach zaś, 171 miałoby stać się linią lokalną i łączyć Chomiczówkę ze stacją metra Bemowo, a 190 zostałaby skrócona do pętli Znana, tak by nie dublować metra. - Te zmiany budzą jednak niepokój mieszkańców, którzy przyzwyczaili się do korzystania z konkretnych rozwiązań komunikacyjnych - mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. Jego zdaniem przygotowujący te zmiany powinni wziąć pod uwagę głos mieszkańców. - Podczas ostatniego spotkania we Współdzielniku, które ZTM zorganizował na specjalną prośbę dzielnicy, mieszkańcy jasno wskazywali swoje obawy przed zmianami w funkcjonowaniu linii 171 i 190 - mówi Strzałkowski. Jednocześnie burmistrz przypomina, że te osoby, które nie zdążyły jeszcze wyrazić swojego zdania, mogą to zrobić do 7 maja. Wystarczy wysłać swoje uwagi na adres konsultacje@ztm.waw.pl. - Warto by mieszkańcy korzystali z tej drogi, a my zadbamy, żeby organizatorzy nie wyrzucili ich głosów do kosza - obiecuje burmistrz.

Zdaniem władz Woli planując transport zbiorowy, nie zawsze trzeba brać pod uwagę tylko bezpośredni koszt organizacji linii. - Zysk z przesiadania się mieszkańców do komunikacji zbiorowej w wymiarze zdrowotnym, ograniczeniu korków czy kosztów infrastruktury jest tak duży, że warto zadbać o wygodę mieszkańców. Tylko wygodne rozwiązania mogą sprawić, że ktoś pozostawi samochód w domu - tłumaczy Strzałkowski.

To jednak nie koniec rozwiązań, których wdrożenie sugerują władze Woli. Proponują oni zorganizować audyt tych zmian za rok. - Będziemy sugerować organizatorom transportu, by za rok zrealizowali podobne konsultacje już wdrożonych zmian. Wtedy mieszkańcy będą mogli powiedzieć, co zadziałało, a co nie - mówi Robert Rafałowski, zastępca burmistrza Woli.

Dotychczas w ramach konsultacji zmian w komunikacji miejskiej po otwarciu nowych stacji metra na Woli odbyło się spotkanie online, którego zapis jest dostępny.Pracownicy ZTM byli dostępni dla mieszkańców również podczas dyżuru online 11 kwietnia i spotkaniach z mieszkańcami na ul. Rembrandta, Górczewskiej i dodatkowym zrealizowanym na wniosek władz dzielnicy we "Współdzielniku", w ostatni poniedziałek.
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Warszawa
20.6°C
wschód słońca: 04:26
zachód słońca: 20:39
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2022-05-26 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-26 19:00
miejsce
Studio Buffo, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-26 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-26 19:30
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Marii...
wstęp biletowany