Prace na praskich ulicach

fot. UM Warszawa
Od nocy z czwartku na piątek, z 13 na 14 sierpnia, na ul. Szwedzkiej będą pracowali ciepłownicy. Z kolei od piątku do poniedziałkowego poranka (14-17 sierpnia) tramwajarze wyremontują tory na skrzyżowaniu ulic Ratuszowej i Jagiellońskiej, a drogowcy wymienią nawierzchnię wiaduktów ul. Modlińskiej.
REKLAMA

Ciepłownicy na Szwedzkiej

O północy z czwartku na środę, z 13 na 14 sierpnia, ciepłownicy rozpoczną prace na skrzyżowaniu ulic Szwedzkiej i Stalowej. Na ul. Szwedzkiej na odcinku od ul. Strzeleckiej do al. „Solidarności” będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu – w stronę al. „Solidarności”. Wyjazd z ul. Równej możliwy będzie tylko w prawo. Nie będzie można skręcić z al. „Solidarności” w ul. Szwedzką. Objazdy zostaną poprowadzone ulicami: al. „Solidarności” – Rzeszotarskiej – Konopacka – Strzelecka.

Dodatkowo, od nocy z czwartku na piątek do niedzieli wieczorem, zamknięty będzie wylot ul. Stalowej (od strony ul. Czynszowej) na skrzyżowanie ze Szwedzką. Następnie, w niedzielę, nie będzie można skręcić w ul. Stalową – objazd w tym etapie będzie prowadził ulicami Strzelecka – Konopacka – Stalowa. Od poniedziałku, 17 sierpnia, rano, ruch jednokierunkowy na ul. Szwedzkiej będzie utrzymany na odcinku od ul. Stalowej do al. „Solidarności”. Prace w tym miejscu potrwają do końca miesiąca.

Trasy zmienią autobusy linii 135 (tylko w kierunku pl. Hallera) oraz linii nocnych N02, N03, N14, N64

Tramwaje na Jagiellońskiej

W weekend tramwajarze wyremontują tory na łuku z ul. Jagiellońskiej w Ratuszową. Z tego powodu od piątku, 14 sierpnia, ok. godz. 0.15 do poniedziałku, 17 sierpnia, ok. godz. 4.00 zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu tych ulic. Plac budowy obejmie torowisko na środku skrzyżowania, dlatego jadący ul. Jagiellońską od strony ronda S. Starzyńskiego będą musieli skręcić w lewo już na pl. Hallera – nie będzie można pojechać dalej prosto. Jadący ul. Jagiellońską od strony al. „Solidarności” będą musieli skręcić w prawo w ul. Ratuszową. Z ul. Ratuszowej od strony Wybrzeża Helskiego będzie można pojechać prosto lub skręcić w prawo, ale nie będzie możliwości skrętu w lewo w kierunku ronda Starzyńskiego. Z kolei jadący od strony ul. Targowej będą musieli skręcić w prawo ul. Jagiellońską. Objazdy zostaną poprowadzone ulicami pl. Hallera – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska lub Wybrzeżem Helskim.

Kursowanie tramwajów linii 3 będzie zawieszone. Składy linii 6 od ronda Starzyńskiego pojadą prosto ul. Jagiellońską do pętli Żerań FSO. Tramwaje linii 20 zostaną skierowane na trasę zmienioną, przebiegającą ulicami: Targowa – Zamoyskiego – Grochowska do pętli Gocławek. Do tej samej pętli pojadą także tramwaje linii 28, które będą kursowały ulicami: Starzyńskiego – rondo Żaba – 11 Listopada – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska. Dodatkowo, na trasie linii autobusowej 509 uruchomione zostaną dodatkowe przystanki na ul. Jagiellońskiej w rejonie pl. Hallera.

Frezowanie na Modlińskiej

Również w weekend warszawscy drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich wymienią nawierzchnię wiaduktów ul. Modlińskiej nad skrzyżowaniem z ul. Płochocińską. Od piątku, 14 sierpnia, od godz. 0.10 wyłączony z ruchu będzie wiadukt w kierunku Pragi. Tego samego dnia o godz. 22.00 zamknięty zostanie również obiekt w kierunku Legionowa. Ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się na poziomie skrzyżowania. Obydwa wiadukty zostaną przywrócone do ruchu w poniedziałek, 17 sierpnia, ok. godz. 5.00.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (powiadomienia.um.warszawa.pl) można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

 
Źródło: UM Warszawa / mdziubinski mdziubinski
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
107823
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2021-04-08 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-09 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-10 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-15 19:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Marii...
wstęp biletowany