Pracowite dni drogowców

fot. UM Warszawa
Najbliższe dni dla warszawskich drogowców zapowiadają się bardzo intensywnie. Zmiany w ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej wprowadzone zostaną m.in. na Bemowie, Mokotowie i w Wawrze.
Koronawirus
mazowieckie
6982
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kolejny etap prac w al. Niepodległości

W weekend warszawscy drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich będą kontynuowali prace na skrzyżowaniu al. Niepodległości i ul. Stefana Batorego. Po północnej stronie skrzyżowania budowane jest nowe przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów, a kierowcy zyskają wydzielone fazy do skrętu w lewo z al. Niepodległości w obu kierunkach. W ramach tych prac drogowcy wymieniają również nawierzchnię jezdni na skrzyżowaniu. Z tego powodu, od piątku, 22 listopada, od godz. 22.00 do poniedziałku, 25 listopada, do godz. 6.00 wyłączona z ruchu będzie zachodnia (w kierunku Ursynowa) jezdnia al. Niepodległości od Trasy Łazienkowskiej wraz z zachodnią częścią skrzyżowania z ul. Stefana Batorego. Utrzymany będzie dojazd do posesji i budynków Biblioteki Narodowej. Ulica Stefana Batorego od strony Pola Mokotowskiego będzie kończyła się ślepo. Kierowcy jadący ul. św. A. Boboli do al. Niepodległości będą mogli dojechać przez ul. Rakowiecką. Natomiast jadący al. Niepodległości od strony centrum nie będą mieli możliwości jazdy prosto w kierunku Ursynowa – będą musieli skręcić w lewo lub w prawo w Trasę Łazienkowską. Kierowcy jadący od pl. Unii Lubelskiej ul. Stefana Batorego będą musieli skręcić prawo w kierunku Trasy Łazienkowskiej. Objazdy zamkniętej jezdni zostaną poprowadzone ulicami: Trasa Łazienkowska – L. Waryńskiego – Puławska – Rakowiecka lub ulicami Wawelska – Żwirki i Wigury – Racławicka.

Autobusy linii 119 będą kursowały objazdem al. Niepodległości i ul. A.J. Madalińskiego, a linii 143 pojadą ul. L. Waryńskiego i zawrócą na pl. Konstytucji. Autobusy linii 167 w kierunku Siekierki-Sanktuarium pojadą Trasą Łazienkowską i dalej ul. L. Waryńskiego. Linie 174 (w kierunku Bokserskiej) i 200 (w kierunku Konstancina-Jeziorny) oraz nocna N36 (w kierunku Bokserskiej) będą kursowały ulicami: Trasa Łazienkowska – L. Waryńskiego – Puławska – Rakowiecka. Linia nocna N34 (tylko w kierunku Os. Kabaty) będzie jeździła objazdem ulicami: Wawelska – Żwirki i Wigury – Racławicka.

Inne zmiany w najbliższych dniach

Na ul. Walcowniczej trwa budowa kanalizacji sanitarnej. Na tym etapie prac wyłączone z ruchu zostało skrzyżowanie ulic Walcowniczej i Narcyzowej. Autobusy linii 115, 142 i nocnej N22 jeżdżą skróconą trasą ulicami: Podkowy – Patriotów – Ochocza (powrót: Ochocza). Autobusy linii 213 kursują natomiast objazdem ulicami Petunii i Bartoszycką. Ponadto uruchomiona została zastępcza linia Z15 kursująca na trasie: PKP Falenica – Aleksandrów. Następnie zamknięty będzie odcinek od ul. Narcyzowej do skrzyżowania z Filmową. Utrudnienia potrwają do połowy grudnia.

W czwartek, 21 listopada, ok. godz. 22.00 budowniczowie II linii metra na Bemowie wprowadzą zmiany w organizacji ruchu na ul. Górczewskiej w rejonie skrzyżowania z ul. S. Konarskiego. Ruch w obydwu kierunkach za tym skrzyżowaniem zostanie przełożony na jezdnię północną.

Organizacja ruchu zmieni się również na ul. Postępu. Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie wiaduktu w ul. Postępu nad ul. Marynarską. Otwarcie wiaduktu nastąpi w piątek, 22 listopada.

 
Źródło: UM Warszawa / Konrad Klimczak
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
6982
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-10-07 19:00
miejsce
Mała Warszawa, Warszawa, Otwocka 14
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-07 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-08 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-08 19:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Stawki 2a
wstęp biletowany