5 październik 2022

Remont Jana Kazimierza zgodnie z planem

fot. nadesłane
ZDM otrzymał już pozwolenie na kompleksowy remont ważnej wolskiej ulicy. Drogowcy będą jednak potrzebować dodatkowych środków, które pozwolą jeszcze w tym roku rozpocząć inwestycję.
REKLAMA
  • Zarząd Dróg Miejskich otrzymał pozwolenie na remont ul. Jana Kazimierza
  • Inwestycja na Odolanach może rozpocząć się jeszcze w tym roku
  • Drogowcy muszą jednak zgromadzić dodatkowe środki na ten remont
Remont Jana Kazimierza to jedna z najpilniejszych potrzeb mieszkańców Odolan – najszybciej zaludniającej się części Woli. Powstają tu nowe osiedla mieszkaniowe, wprowadzają się liczne rodziny, powstała nowa szkoła, a główna ulica dojazdu do niej nie ma nawet ścieżki rowerowej czy porządnych chodników.

Na szczęście już niedługo się to zmieni. Zarząd Dróg Miejskich otrzymał już pozwolenie na rozpoczęcie przebudowy Jana Kazimierza, której zakres określili mieszkańcy w konsultacjach - cieszy się Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

Zanim jednak drogowcy ogłoszą przetarg na wykonawcę prac, potrzebne będą niemałe środki. Zdaniem ZDM, inwestycja pochłonie nawet 35 milionów złotych.

Dla Woli to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych, dlatego na pewno będziemy popierać wniosek o przyznanie tych środków - mówi Mariusz Budziszewski, Radny Warszawy z Woli.

Jeśli w miejskim budżecie udałoby się znaleźć pieniądze jeszcze jesienią to jest szansa na rozpisanie przetargu w tym roku

Byłoby to spełnienie obietnic złożonym mieszkańcom podczas naszych spotkań, które miały miejsce wiosna tego roku - cieszy się Krystian Wilk, radny Woli


Projekt ma być przyjazny   

Przypomnijmy, że stworzony w konsultacjach społecznych projekt zakłada remont ul. Jana Kazimierza na całej jej długości.

Przebudowana będzie jezdnia, chodniki, zjazdy na posesje, a wzdłuż ulicy powstanie ścieżka rowerowa – wymienia Renata Niewitecka, Radna Warszawy z Woli.

Będzie też bezpieczniej dzięki zastosowaniu elementów uspokajania ruchu, a jezdnie, chodniki i przejścia dla pieszych zostaną oświetlone nowymi latarniami, posadzone zostaną drzewa i krzewy.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Warszawa
0.7°C
wschód słońca: 07:27
zachód słońca: 15:25
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2022-12-05 09:00
miejsce
Teatr Palladium, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-05 12:00
miejsce
Teatr Palladium, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-05 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-05 18:00
miejsce
Studio Buffo, Warszawa, ul....
wstęp biletowany