8 sierpień 2022

Resort infrastruktury podtrzymuje wolę dialogu ze środowiskiem egzaminatorów WORD-ów

zdjęcie: Resort infrastruktury podtrzymuje wolę dialogu ze środowiskiem egzaminatorów WORD-ów / fot. PAP
fot. PAP
Ministerstwo Infrastruktury podtrzymuje wolę dialogu ze środowiskiem egzaminatorów WORD-ów, zgodnie z ustaleniami poczynionymi podczas spotkania 26 lipca tego roku - poinformowało PAP w poniedziałek biuro prasowe resortu.
REKLAMA

Jak poinformowali w poniedziałek rano przedstawiciele Komitetu Egzaminatorów RP, od poniedziałku egzaminatorzy WORD w całej Polsce wznawiają protest. To oznacza, że egzaminy na prawo jazdy nie będą się odbywać.

Ministerstwo Infrastruktury przypomniało w poniedziałek, że 26 lipca 2022 r. odbyło się spotkanie wiceministra infrastruktury Rafała Webera z przedstawicielami akcji protestacyjnej egzaminatorów oraz Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Dyrektorów WORD.

W trakcie spotkania poruszono, że Ministerstwo Infrastruktury nie będzie podnosić stawek opłat za egzaminy na prawo jazdy. Ponadto została poddana pod dyskusję propozycja przedstawionych przez członków akcji protestacyjnej zmian dotyczących rozporządzenia w sprawie warunków wynagradzania przeprowadzających egzaminy kandydatów na kierowców i kierowców oraz ustawy o kierujących pojazdami.

"Przedstawiciele obu stron podnosili zasadność zmian w systemie prowadzenia egzaminów państwowych dla kandydatów na kierowców. Omawiano również możliwości zmian w zakresie wykonywania zawodu egzaminatora i dostępu do tego zawodu" - zaznaczył resort.

Jak podało biuro komunikacji resortu, zaplanowano następne spotkanie, mające się odbyć na przełomie sierpnia i września br., na którym dyrektorzy WORD zobowiązali się przedstawić szczegółowe informacje dotyczące sytuacji finansowej w kontekście kosztów ponoszonych przez ośrodki na wynagrodzenia egzaminatorów.

"Informacje te pozwolą na wypracowanie stanowiska odnoście do zmian w modelu wynagradzania egzaminatorów i systemie egzaminowania kandydatów na kierowców" - wskazało Ministerstwo Infrastruktury.

Jak poinformowali wcześniej w poniedziałek przedstawiciele Komitetu Egzaminatorów RP, protestujący chcą zmian w przepisach dotyczących egzaminów oraz podwyżek.

Pierwszy protest egzaminatorów WORD trwał od 4 do 8 lipca i objął 27 ośrodków egzaminacyjnych. Zamiast stawić się do pracy brali oni urlopy na żądanie lub korzystali ze zwolnień lekarskich. Część ośrodków zmuszona była odwołać wszystkie egzaminy, a część ograniczyć ich liczbę.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ mk/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Warszawa
1.5°C
wschód słońca: 07:29
zachód słońca: 15:24
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2022-12-06 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-06 18:30
miejsce
Teatr Capitol, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-06 19:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Marii...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-06 19:00
miejsce
Teatr Palladium, Warszawa, ul....
wstęp biletowany