Rozszerzenie strefy płatnego parkowania – komentarz burmistrza Woli

Stołeczni radni podjęli decyzję o rozszerzeniu Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. Już wkrótce granicę strefy będzie wyznaczała al. Prymasa Tysiąclecia. Teraz priorytetem będzie ustanowienie płatnego parkowania w okolicach stacji metra Księcia Janusza.
Koronawirus
mazowieckie
7664
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Od wielu miesięcy postulowałem aby strefa płatnego parkowania na Woli została powiększona do al. Prymasa Tysiąclecia. Przede wszystkim otwarcie nowych stacji metra w zasadniczy sposób zmienia sytuację komunikacyjną w tej części miasta. Metro pozwala na podjęcie działań, które zmniejszą napływ samochodów na Wolę i dalej do centrum. Większa strefa płatnego parkowania to ulga dla tysięcy mieszkańców Woli, którzy borykali się z deficytem miejsc parkingowych. Często jest tak, że mieszkańcy wracając z pracy nie mają gdzie zaparkować, bo ich podwórka i ulice są zastawiane przez samochody, pozostawione przez pracowników okolicznych biur. Teraz to się zmieni. Cieszę się, że stołeczni radni podjęli tę ważną dla nas decyzję – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Dzielnicy Wola.

Teraz priorytetem dla Woli będzie ustanowienie płatnego parkowania w okolicach stacji metra Księcia Janusza. – W tej sprawie musimy działać szybko, aby uchronić mieszkańców Koła i Ulrychowa przed zalewem aut, których kierowcy będą chcieli przesiąść się do metra – podkreśla burmistrz Strzałkowski.

Równolegle Dzielnica zamierza rozszerzać autorski program parkowania na podwórkach. Na kilku wolskich podwórkach działają już specjalne identyfikatory, które umożliwiają wjazd tylko pojazdom do tego uprawnionym. Identyfikatory wydawane są m.in. osobom posiadającym meldunek w obrębie danego osiedla, posiadającym tytuł prawny do nieruchomości na danym podwórku czy administratorom nieruchomości.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
7664
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-10-13 19:00
miejsce
Mała Warszawa, Warszawa, Otwocka 14
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-13 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-14 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-14 19:00
miejsce
Hala Torwar, Warszawa, ul....
wstęp biletowany