Tramwaj na Kasprzaka – rusza przetarg na budowę!

fot. UM Warszawa
Wkrótce budowa nowej trasy tramwajowej. Ogłosiliśmy przetarg na prace budowlane. Oznacza to szybką podróż z nowych osiedli na Woli do centrum.
REKLAMA

Tramwaj pozwoli kilku tysiącom nowych mieszkańców Woli na szybki dojazd do stacji metra przy rondzie Daszyńskiego i do centrum Warszawy.


Jaka będzie nowa trasa na Kasprzaka?

Na 2,3 km trasy między Wolską a Skierniewicką zbudujemy nowe tory. Istniejące tory o długości ok. 1,2 km Wolskiej i Kasprzaka zostaną zmodernizowane. Pasażerowie będą mogli korzystać z sześciu nowych przystanków: przy Płockiej, przy przystanku kolejowym Warszawa Wola oraz przy ul. Ordona.

Trasa tramwajowa będzie biegła wzdłuż szybko rozbudowujących się osiedli na Odolanach. Tory na Kasprzaka, tak jak na Grochowskiej, będą obsadzone zielenią. Nowa trasa zapewni szybki dojazd do dwóch stacji metra – Rondo Daszyńskiego i Rondo ONZ. Czas przejazdu po nowo wybudowanym odcinku trasy nie przekroczy 15 minut. W przyszłości trasa wzdłuż Kasprzaka będzie mogła się łączyć z dwoma innymi w kierunku stacji Warszawa Zachodnia.


Jak długo potrwa budowa?

Budowa nowej trasy tramwajowej zostanie zakończona w 2023 roku. Wykonawca na zrealizowanie robót budowlanych będzie miał 20 miesięcy. Do tego czasu nie będą wliczane 3-miesięczne okresy zimowe od połowy grudnia do połowy marca. Ale jeśli pogoda na to pozwoli, wykonawca będzie miał możliwość realizacji robót również w tym okresie.

Szacunkowy koszt całej inwestycji wyniesie blisko 196 mln zł netto. Częścią inwestycji jest też przebudowa infrastruktury Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.


Najważniejsze informacje o nowej trasie

nowe tory: 2,3 km

tory modernizowane: 1,2 km

nowe perony: 6

modernizowane perony: 4

szacunkowa wartość zamówienia: blisko 196 mln zł netto

czas robót budowlanych: 20 miesięcy


Największe inwestycje tramwajowe w Polsce

Realizujemy największy w Polsce program inwestycji tramwajowych od ponad pół wieku. Pracujemy m.in. nad trasą do Wilanowa i do Winnicy, gdzie już zamontowaliśmy pierwsze szyny. Przygotowujemy budowę nowej zajezdni na Annopolu. Warszawa zyska także nawet 213 nowych tramwajów, na które podpisaliśmy umowę w czerwcu 2019.

Dodatkowe informacje, raporty z konsultacji społecznych i wizualizacje: tramwajnakasprzaka.pl

 
Źródło: UM Warszawa / mdziubinski mdziubinski
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
107823
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2021-04-08 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-09 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-10 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-15 19:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Marii...
wstęp biletowany