Ulica Ordona do pilnego remontu

Znaczna część ulicy Ordona znajduje się krytycznym stanie technicznym, w związku z czym wymaga gruntownego remontu, który powinien zacząć się jeszcze w tym roku – twierdzą zgodnie wolscy radni. Rada Dzielnicy Wola przyjęła w tej sprawie stanowisko podczas sesji 1 lipca.
REKLAMA
Tereny obok ulic Ordona i Jana Kazimierza to obecnie najprężniej rozwijająca się część Odolan. Powstają tu nowe budynki mieszkalne, w których mieszczą się liczne restauracje i sklepy. Znajdziemy tam również place zabaw, skwer, bibliotekę, a także przedszkole. – Nic zatem dziwnego, że w okolicy Ordona panuje wzmożony ruch samochodowy. Jej północna część przeszła kilka lat temu remont, jednak problem zaczyna się od połowy ulicy aż do ulicy Gniewkowskiej – mówi wolski radny Krystian Wilk. – Mieszczą się tam siedziby firm, do których ciągle dojeżdżają samochody ciężarowe.

Efekt jest tego taki, że stan jezdni jest krytyczny i nadaje się jedynie do natychmiastowego remontu – dodaje.

To nie wszystko, bo cierpią na tym również mieszkańcy, a także najemcy okolicznych lokali użytkowych. – Hałas to jedna rzecz, ale ciężarówki powodują także podnoszenie się pyłu, który przez całą dobę trafia w okna mieszkań i dostaje się również do środka – wylicza radny Wilk, Przewodniczący dzielnicowej Komisji Ochrony Środowiska i Rozwoju Gospodarczego.


Remont Ordona jest na tyle ważną i pilną inwestycją, że wolscy radni przyjęli stanowisko, w którym obligują Zarząd Dzielnicy Wola do wystąpienia do Rady Warszawy z prośbą o natychmiastowe zabezpieczenie dla odpowiedzialnego za remont Zarządu Dróg Miejskich, środków na ten cel. Szacowany koszt przebudowy to 10 000 000 zł. – Problem jest nam znany – komentuje Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Bardzo się cieszę, że Rada Woli podjęła tak zdecydowane kroki. Dzięki temu nasz głos w tej sprawie będzie mocniejszy i mam nadzieję, że w miejskiej kasie znajdą się środki na tak potrzebną inwestycję – dodaje burmistrz.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2021-09-28 19:30
miejsce
Teatr Palladium, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-29 19:00
miejsce
Klub Stodoła, Warszawa, Stefana...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-30 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-01 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany