reklama
4 maj 2023

Utrudnienia w kursowaniu pociągów linii M2 z powodu psa, który wbiegł do tunelu metra

zdjęcie: Utrudnienia w kursowaniu pociągów linii M2 z powodu psa, który wbiegł do tunelu metra / pixabay/1662163
Z powodu psa, który wbiegł do tunelu stacji metra Centrum Nauki Kopernik służby musiały wyłączyć napięcie. Pociągi jeżdżą w dwóch pętlach Bemowo – Rondo ONZ oraz Bródno – Targówek Mieszkaniowy. Na odcinku Rondo ONZ – Targówek uruchomiono z kolei pociąg kursujący po jednym torze w obydwu kierunkach.
REKLAMA

Pasażerowie metra muszą się liczyć z utrudnieniami. Wszystko z powodu psa, który prawdopodobnie zerwał się opiekunce ze smyczy i wbiegł do tunelu stacji metra Centrum Nauki Kopernik. W akcji poszukiwania zwierzaka uczestniczą wszystkie służby, łącznie z ekopatrolem straży miejskiej. Na jej czas wyłączono napięcie w tunelu.

Jak przekazał PAP zespół prasowy warszawskiego metra pociągi linii M2 kursują na trasach skróconych: Bemowo – Rondo ONZ oraz Bródno – Targówek Mieszkaniowy. Natomiast na odcinku Rondo ONZ – Targówek Mieszkaniowy uruchomiony został pociąg kursujący po jednym torze w obydwu kierunkach.

Z kolei ZTM poinformowało, że uruchomiona została zastępcza linia autobusowa „ZA METRO” kursująca na trasie: Rondo ONZ 05 – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – (powrót: Zajęcza – Dobra) – most Świętokrzyski – Zamoście – Sokola – Zamoyskiego – Jagiellońska – Okrzei (powrót: Sokola) – Targowa – al. Solidarności – Szwedzka – rondo Żaba – św. Wincentego – Kołowa – Ossowskiego – Metro Targówek Mieszkaniowy 02 (powrót: Ossowskiego – Handlowa – Kołowa). (PAP)

autorka: Aleksandra Kuźniar

akuz/ akub/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Warszawa
22.1°C
wschód słońca: 04:42
zachód słońca: 20:42
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2024-07-24 14:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-24 16:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-24 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-24 19:00
miejsce
club Boho22, Warszawa, ul. Żurawia 22
wstęp biletowany