15 czerwiec 2022

W długi weekend wzmocnimy nadzór na polskich drogach

zdjęcie: W długi weekend wzmocnimy nadzór na polskich drogach / fot. PAP
fot. PAP
W długi weekend wzmocnimy nadzór na polskich drogach - zapowiedział w środę minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Zaapelował też do kierowców o przestrzeganie przepisów. Trasę, którą mamy do pokonania, potraktujmy jako element wypoczynku, jedźmy spokojnie - powiedział.
REKLAMA

Adamczyk na konferencji w siedzibie Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego zwrócił uwagę, że zwiększony ruch drogowy w długi weekend często wiąże się z niezgodnym z przepisami zachowaniem kierowców. Zaapelował, aby udając się na wypoczynek, zachować rozwagę i przestrzegać zasad.

"Ten zwiększony ruch na drodze będzie również łączył się z ruchem samochodów ciężkich" - zaznaczył minister. Jak podkreślił, w związku z tym właściciele przedsiębiorstw transportowych powinni uwrażliwić swoich kierowców.

Adamczyk zapowiedział, że Inspekcja Transportu Drogowego jeszcze bardziej wzmocni nadzór nad tym, co dzieje się na polskich drogach. "Nadzór szczególnie nad ruchem samochodów ciężkich" - dodał.

Minister zaapelował, aby w długi weekend - zwłaszcza jeśli planujemy wyjazd z rodziną, z dziećmi - rozpoczynać już w domu. "Nie spieszmy na początek tego wydarzenia do celu. Tam nie zaczyna się wypoczynek. Wypoczynek rozpoczyna się w domu. Tę trasę, którą pokonamy samochodem, traktujmy jako element tego wypoczynku. Jedźmy spokojnie" - powiedział.

"Ważne jest też to, aby wyjechać pojazdem, który jest sprawny i nie posiada żadnych usterek" - przypomniał Adamczyk.(PAP)

Autorzy: Agnieszka Ziemska, Marcin Chomiuk

agzi/ mchom/ lena/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Warszawa
8.7°C
wschód słońca: 06:26
zachód słońca: 18:28
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2022-09-25 12:00
miejsce
Teatr Palladium, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-25 16:30
miejsce
Terminal Kultury Gocław, Warszawa,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-25 18:00
miejsce
Teatr Capitol, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-25 18:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Marii...
wstęp biletowany