Warszawa/ W środę utrudnienia w związku z koncertem na Stadionie Narodowym
"Pociągi na drugiej linii podjeżdżają na stacje z częstotliwością 3-4 min. Sprawny dojazd zapewnią także pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich oraz tramwaje kursujące mostem Józefa Poniatowskiego" - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.
O godzinie 16.30 ograniczony zostanie wjazd na Saską Kępę. Do godz. 21 wyłączone z ruchu będą obszary ograniczone ulicami: al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, ulica Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych i Wał Miedzeszyński oraz al. Stanów Zjednoczonych, Wał Miedzeszyński, Afrykańska i gen. Bora-Komorowskiego.
"Ograniczenia nie będą dotyczyć pojazdów osób posiadających identyfikatory SK, taksówek oraz jednośladów. Bez zmian będą tu kursowały również autobusy komunikacji miejskiej" - przekazał ZTM.
W zależności od sytuacji, policja może podjąć decyzję o zamknięciu poszczególnych ulic. W przypadku zamknięcia ulicy Sokolej, od Zamoście do Wybrzeża Szczecińskiego, od godz. 16.30 do zakończenia rozwozu fanów (około godz. 23.30), autobusy linii 102, 125 i 202 pojadą ulicami Targową i Kijowską do pętli Dw. Wschodni (Kijowska), a 146 i 147 Wybrzeżem Szczecińskim i Zamoście.
Jeśli zamknięte zostaną ulice Sokola, Zamoście i J. Zamoyskiego na trasy objazdowe zostaną skierowane autobusy linii: 102, 125, 135, 146, 147 i 202. Autobusy 102, 125 i 202 będą jeździły ulicami Targową i Kijowską do pętli Dw. Wschodni (Kijowska), 135 pojadą Targową, a 146 i 147 al. Zieleniecką.
Natomiast autobusy E-1 zostaną skierowane przez most Świętokrzyski do stacji metra Centrum Nauki Kopernik.
Po koncercie, ok. godz. 22.30, w przypadku wyłączenia z ruchu mostu Poniatowskiego i Alej Jerozolimskich pomiędzy rondem de Gaulle’a a rondem Waszyngtona, na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje i autobusy.
Składy linii 7 i 25 pojadą przez most Śląsko-Dąbrowski. Tramwaje linii 9 i 24, po stronie Śródmieścia będą kończyły kursy na pl. Starynkiewicza, a na Pradze na pętli Ratuszowa-Zoo. Natomiast tramwaje linii 22 po stronie Śródmieścia dojadą na pl. Starynkiewicza, a na Pradze będą jeździły w pętli Wiatraczna … al. Zieleniecka, al. Waszyngtona, Wiatraczna.
Zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z-9 na trasie: pl. Zawiszy, Al. Jerozolimskie, Nowy Świat, Al. Ujazdowskie, Trasa Łazienkowska, most Łazienkowski, Wał Miedzeszyński, Zwycięzców, Saska, al. Waszyngtona, Wiatraczna.
Autobusy linii 111, 117, 158, 166, 507, 521, N22, N24 i N72 ominą zamknięty fragment tras mostem Łazienkowskim.
Po koncercie uruchomione zostanę dodatkowe kursy autobusów linii 509, które dowiozą na Winnicę (z przystanku Rondo Waszyngtona 04) i na Gocław (z przystanku Rondo Waszyngtona 03). Częściej będą kursowały pociągi drugiej linii metra w kierunku stacji Trocka i Bemowo.
"Uruchomimy zostaną także dodatkowe kursy linii tramwajowych 26 oraz 9" - przekazał ZTM.
Przypomniał także o wzajemnym honorowaniu biletów ZTM i Kolei Mazowieckich.
Podobne zmiany będą wprowadzane również podczas kolejnych koncertów na PGE Narodowym: Beyonce (27-28 czerwca), Harry’ego Styles’a (2 lipca) oraz Pink (16 lipca).(PAP)
mas/ jann/
![](http://im.twoje-miasto.pl/theme/img/ico/pap.png)