Warszawscy kierowcy rywalizowali w mistrzostwach kierowców

zdjęcie: Warszawscy kierowcy rywalizowali w mistrzostwach kierowców / fot. PAP
fot. PAP
33 kierowców miejskich autobusów zmierzyło się na Autodromie Jastrząb w drugiej edycji mistrzostw kierowców warszawskiej komunikacji. W imprezie wystartowali reprezentanci wszystkich operatorów.
REKLAMA

W piątkowej imprezie zorganizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego wystąpili reprezentanci wszystkich operatorów, tj. sześciu firm obsługujących w barwach ZTM trasy w Warszawie i stołecznej aglomeracji.

Do rywalizacji stanęło 33 kierowców, w tym kilka pań. Operatorzy prywatni mogli zgłosić do udziału po czterech kierowców, a Miejskie Zakłady Autobusowe, które obsługują największą liczbę linii i zatrudniają najwięcej kierowców, wskazały po cztery osoby z każdej z czterech warszawskich zajezdni.

Każdy uczestnik zawodów miał do pokonania sześć prób: slalom bramkowy, slalom tyłem, hamowanie awaryjne, płytę poślizgową, symulator czasu reakcji i parkowanie.

Podczas prób kierowcy korzystali z czterech identycznych autobusów – dzięki temu osiągane wyniki były łatwe do porównania. Wyjątkiem była symulacja czasu reakcji, która została przeprowadzona na specjalnym urządzeniu. Na torze obecni byli sędziowie, czuwający nad przebiegiem konkurencji i odpowiadający za punktację.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali puchary, dyplomy, możliwość bezpłatnego udziału w szkoleniu doskonalenia techniki jazdy na Autodromie Jastrząb oraz bony podarunkowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego Katarzyna Strzegowska oceniła, że w Warszawie pracują świetni kierowcy. "To jest bardzo trudna i wymagająca praca. W tych zawodach najważniejsza jest technika, nie prędkość i to, co jest kluczowe transporcie warszawskim, czyli bezpieczeństwo. Konkurencje są bardzo wymagające, ale któż, jak nie warszawscy kierowcy sobie z tym poradzą" - powiedziała.

Materiał wideo dostępny na https://wideo.pap.pl/videos/67738/ oraz PAP.PL https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1571684%2Cii-mistrzostwa-kierowcow-warszawskiego-transportu-publicznego.html. (PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

mas/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Warszawa
8.8°C
wschód słońca: 04:21
zachód słońca: 20:45
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2023-05-31 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-31 18:00
miejsce
Kino Elektronik, Warszawa,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-31 19:00
miejsce
Centralna Spółdzielnia Komediowa,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-31 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany