6 czerwiec 2022

Wojewoda mazowiecki podpisał umowy na modernizację dróg w pow. mińskim; dofinansowane 5 mln zł

zdjęcie: Wojewoda mazowiecki podpisał umowy na modernizację dróg w pow. mińskim; dofinansowane 5 mln zł / fot. PAP
fot. PAP
Ponad 5 mln zł to kolejne na Mazowszu dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Tym razem wojewoda Konstanty Radziwiłł podpisał umowy na modernizację i przebudowę dróg powiatu mińskiego.
REKLAMA

W poniedziałek wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł podpisał umowy w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na dofinansowanie dwóch inwestycji w powiecie mińskim. Łączna kwota dofinansowania wyniosła 5 126 560 zł, a łączna długość przebudowywanych dróg to ponad 2,7 km.

Podpisanie umów ze starostą mińskim Antonim Janem Tarczyńskim odbyło się w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie. Dotyczą one przebudowy drogi powiatowej Rozstanki – Strachomin – Borki oraz budowy chodnika przeznaczonego także dla rowerów i dwóch kładek w ciągu drogi Okuniew – Halinów – Brzeziny.

Ogółem ponad 17,7 mln zł otrzymają samorządy z województwa mazowieckiego, z regionów: ciechanowskiego, siedleckiego, płockiego, ostrołęckiego i radomskiego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Łączna długość dróg modernizowanych w ramach podpisywanych umów to 19,5 km.

"Z perspektywy satelity nie jest to dużo, ale są to te drogi, którymi ludzie codziennie dojeżdżają do szkoły, do pracy, odwiedzają sąsiadów, jadą do kościoła, czy ośrodka zdrowia" - powiedział wojewoda mazowiecki. Podkreślił, że drogi gminne i powiatowe podnoszą atrakcyjność inwestycyjną okolic, w których są budowane.

"To ma bardzo konkretny wymiar dla ogromnej liczby ludzi" - zaznaczył Radziwiłł.

Z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg samorządy z województwa mazowieckiego otrzymają w 2022 r. ponad 300 mln zł dofinansowania na budowę, przebudowę lub remont dróg gminnych i powiatowych. Dofinansowaniem otrzymają 162 zadania, z czego 17 to inwestycje wieloletnie, a 145 to przedsięwzięcia, których realizacja rozpocznie się w 2022 r.

Według wojewody Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (RFRD) w trzech minionych latach dofinansował 896 zadań gminnych i powiatowych, na kwotę ponad 1,1 mld złotych.(PAP)

Autor: Luiza Łuniewska

lui/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Warszawa
8.7°C
wschód słońca: 06:26
zachód słońca: 18:28
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2022-09-25 12:00
miejsce
Teatr Palladium, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-25 16:30
miejsce
Terminal Kultury Gocław, Warszawa,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-25 18:00
miejsce
Teatr Capitol, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-25 18:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Marii...
wstęp biletowany