Wola szykuje się na powiększenie strefy płatnego parkowania

fot. nadesłane
Wkrótce kolejne fragmenty Woli zostaną objęte strefą płatnego parkowania. W związku z tym dzielnica chce rozszerzać autorski program parkowania na podwórkach i zintegrować wydawane przez ZGN identyfikatory z abonamentami dla mieszkańców wydawanymi przez ZDM. Wola deklaruje również gotowość wydawania abonamentów ZDM w dzielnicowych punktach obsługi.
Koronawirus
mazowieckie
421
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Już niebawem do użytku oddane zostaną 3 nowe stacje II linii metra, w związku z czym konieczne będzie rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego, o co od dawna apelował zarząd dzielnicy Wola. – To wyczekiwana przez mieszkańców decyzja – komentuje Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola. W związku z tym dzielnica chce rozszerzać autorski program parkowania na podwórkach.

Na kilku podwórkach Wola wprowadziła już specjalne identyfikatory, które umożliwiają wjazd tylko pojazdom do tego uprawnionym. – Wjazd na podwórka objęte programem jest możliwe tylko dla osób posiadających specjalny identyfikator, wydawany bezpłatnie przez wolski ZGN. Przy wjazdach na podwórka, na drogach publicznych ustawiane jest odpowiednie oznakowanie, a wcześniej przygotowywane są stosowne projekty organizacji ruchu – mówi Krzysztof Strzałkowski. – W związku z tym zwróciłem się do ZDM-u z prośbą o uwzględnienie stosownych zapisów w projektach organizacji ruchu, które będą przygotowywane przed poszerzeniem Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. Dzięki temu za pomocą jednego dokumentu będzie można nie tylko zmienić oznakowanie dotyczące strefy płatnego parkowania, ale również wolskiego projektu parkowania na podwórkach – dodaje.

Aby wprowadzanie nowej organizacji postępowało sprawnie, burmistrz Strzałkowski deklaruje również pomoc w kwestii integracji ww. systemów. – Pozwoliłoby to mieszkańcom uzyskać identyfikator ZGN przy okazji wyrabiania abonamentu uprawniającego do parkowania w Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. Jednocześnie deklaruje gotowość wydawania abonamentów ZDM w wolskim Wydziale Obsługi Mieszkańców oraz w Terenowych Zespołach Obsługi Mieszkańców, którymi zarządza wolski ZGN. Takie rozwiązanie znacznie ułatwiłoby mieszkańcom załatwienie wszelkich formalności związanych z planowanym powiększeniem Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego – mówi burmistrz. 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
421
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-03-29 18:30
miejsce
Teatr Collegium Nobilium, sala im....
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-29 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-29 19:00
miejsce
Sala Prowincjalska przy Klasztorze...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-29 19:00
miejsce
Chopin Point Warsaw, Warszawa,...
wstęp biletowany