Zrównoważony transport to nasz cel

fot. UM Warszawa
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Warszawie po raz drugi rozpoczął się od konferencji „Mobilna Warszawa. Zrównoważony Transport”. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń i obserwacji przez naukowców, praktyków i ekspertów z branży transportu miejskiego.
Koronawirus
mazowieckie
7113
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

To niewątpliwie dobry omen, że nasze spotkanie odbywa się dzień po uruchomieniu kolejnego odcinka II linii metra – rozpoczął konferencję Robert Soszyński, wiceprezydent m.st. Warszawy. – Nasza praca nad zrównoważoną mobilnością to jednak nie tylko metro. Działamy też we wszystkich innych obszarach. Między innymi inwestujemy w zeroemisyjne autobusy, których już niebawem do stolicy przyjedzie 130, a także budujemy nowe linie tramwajowe. Jesteśmy jednoznacznie nakierowani na to co nazywamy zrównoważonym transportem.

Przed konferencją zostałem zapytany: czy Warszawa ma się czego i od kogo uczyć, przecież w wielu dziedzinach jest stawiana za wzór. Pokora to właśnie nią powinniśmy się kierować i dlatego jesteśmy przekonani, że doświadczenia naszych kolegów i koleżanek z innych miast wspólnie nas ubogacą – mówił rozpoczynając pierwszy blok wystąpień Michał Domaradzki, dyrektor Biura Polityki Mobilności i Transportu Urzędu m.st. Warszawy.

Prezentacje podczas konferencji odbywają się w trzech blokach dotyczących zagadnień zrównoważonego transportu, rewitalizacji miast i zwiększania dostępności transportu publicznego. Wśród panelistów znaleźli się m.in. przedstawiciele stołecznego Zarządu Transportu Miejskiego, Politechniki Krakowskiej, a także Fundacji Rodzic w Mieście.

 
Źródło: UM Warszawa / Tomasz Demiańczuk
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
7113
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-10-08 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-08 19:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Stawki 2a
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-08 19:30
miejsce
Hala Transcolor - Hala 1,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-08 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany