18 czerwiec 2021

Akcesoria dydaktyczne i terapeutyczne dla Twojego dziecka w bemowskiej Bibliotece

fot. nadesłane
Do dwóch bemowskich placówek bibliotecznych zostały zakupione pomoce i zabawki Montessori oraz produkty używane w ramach Metody Krakowskiej. Można je wypożyczać na dwa tygodnie.
REKLAMA
Nasze placówki to nie tylko książki, filmy i gry planszowe. Idziemy krok dalej i pilotażowo rozpoczynamy wypożyczanie materiałów dydaktycznych.

Zdajemy sobie sprawę z różnorakich potrzeb rodziców i ich pociech, chcemy ich wspierać w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości, a mając na uwadze dobro i sugestie postanowiliśmy na próbę zakupić te pomoce, które pomogą dzieciom w stymulacji ich rozwoju – mówi dyrektor bemowskiej biblioteki Anna Fiszer-Nowacka.

Materiały dydaktyczne i terapeutyczne będą dostępne bezpłatnie. W katalogu znajduje się wyczerpujący opis użycia wraz z instruktażem filmowym. O pomocach i metodzie Montessori, które mają służyć optymalnemu rozwojowi dziecka w internecie można znaleźć wiele. Zakupione zostały przyjazne, kreatywne pomoce, które docelowo znajdują się w Wypożyczalni nr 119 przy gen. Pełczyńskiego 28c.

Zaś w Punkcie Bibliotecznym nr 141 przy Batalionów Chłopskich można będzie wypożyczyć materiały terapeutyczne używane w Metodzie Krakowskiej, za twórczynię której uważa się prof. dr hab. Jagodę Cieszyńską. Metoda Krakowska® to terapia neurobiologiczna stymulująca wszystkie funkcje poznawcze dziecka. Podstawowym jej założeniem jest naśladowanie kolejnych etapów rozwoju dzieci zdrowych w celu ustalenia programu ćwiczeń dla dzieci z zaburzeniami genetycznymi i rozwojowymi.

Warto również podkreślić, że w przypadku dużego zainteresowania i przekazywanych bibliotekarzom sugestii rozważane jest rozszerzanie zbiorów w tym obszarze. Na bieżąco bibliotekarze będą również uzupełniali literaturę tematyczną.

Link do katalogu: https://katalog.bibliotekabemowo.eu:444/opac/ini.php?indeks=9&lista=4&PozycjaLista2 210416195253057952&sorli=0

Link do strony biblioteki: https://bibliotekabemowo.pl/zainspiruj-sie/
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2021-10-02 19:30
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Marii...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-02 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-03 18:00
miejsce
Dom Kultury Świt, Warszawa,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-03 18:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Marii...
wstęp biletowany