10 październik 2019

Dla niejadka filmowa gradka. Seanse filmowe dla najmłodszych w kinie Kultura

fot. nadesłane
Na niedzielne poranki filmowe najmłodszych kinomanów zaprasza warszawskie kino Kultura. W październikowym repertuarze znalazły się piękne bajkowe historie, których nie obejrzymy w multipleksach. Bilet kosztuje tylko 12 zł, a w cenie jest także smaczna niespodzianka.
REKLAMA
Wspólne oglądanie filmów z dala od tłocznych galerii handlowych to świetny pomysł na spędzenie rodzinnej niedzieli. Stołeczne kino Kultura przygotowało w tym miesiącu wyjątkowe seanse dla najmłodszych. I nie są to hollywoodzkie super produkcje, lecz europejskie animowane opowieści z ulubionych dziecięcych książek.

W październikowym repertuarze znajdziemy m.in. opowieści o Pettsonie i Findusie, Gordonie i Paddym, a także historyjki o Basi z uwielbianej przez najmłodszych serii autorstwa Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak.

Seanse odbywają się w każdą październikową niedzielę o godz. 11.00. W cenie biletu (12 zł) jest też niespodzianka - mini pizza oraz napój dla każdego młodego widza.

Filmowe poranki w październiku
  • 6.10. godz. 11.00 "Pettson i Findus - mały kłopot, wielka przyjaźń" 2014, Niemcy, 86 min
Przyjaźń człowieka z kotem nikogo nie dziwi. A co, jeśli ten kot mówi? A do tego jest bardzo ciekawski i dowcipny? Taki właśnie jest Findus, pupil, który trafia pod opiekę cichego Pettsona. Poznajcie tę nietypową parę przyjaciół i ich zabawne przygody!

Tytułowy Pettson to sympatyczny staruszek mieszkający w drewnianym domku na
skandynawskiej prowincji, gdzie czas wypełniają mu codzienne zajęcia: łowienie ryb, zajmowanie się kurami i krowami. Żyje spokojnie, ale czuje się nieco samotnie. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy pewnego dnia dostaje od swojej sąsiadki kota. Nie jest to jednak zwyczajne zwierzę. Nie dość, że kocur nieustannie biega i skacze, to jeszcze. nosi zielone ogrodniczki i mówi! Dzięki tej znajomości staruszek odżywa, a jego dom wypełnia się gwarem i śmiechem. Pettsona i Findusa czekają wyzwania, a ich przyjaźń zostanie
wystawiona na próbę. 
  • 13.10. godz. 11.00 "Basia" - zestaw kilku odcinków, 2017, Polska, 59 min 
Basia to wyjątkowo rezolutna 5-latka, dobrze znana wielbicielom książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Każdy odcinek uczy dzieci czegoś o dorosłych, ale i dorosłych czegoś o dzieciach. Serial zabiera nas do radosnego świata dziewczynki, która codziennie uczy się czegoś nowego. Twórcy zachowali styl rysunków i poczucie humoru charakterystyczne dla
książek o Basi. 
  • 20.10. godz. 11.00 "Gordon i Paddy", 2017, Szwecja, 65 min
Pięknie animowana historia przyjaźni myszki i komisarza ropucha, którzy łączą siły, by chronić mieszkańców lasu. Czy ich spryt i rozwaga wystarczą, by rozwiązać kolejną kryminalną zagadkę?

Ekranizacja znanych w Polsce szwedzkich kryminałów dla dzieci o przygodach komisarza policji ropucha Gordona i jego zastępcy - myszki Paddy. W trakcie śledztwa Gordon łapie na gorącym uczynku głodną myszkę. Szybko orientuje się, że Paddy nie mogła być sprawczynią kradzieży orzechów. "Jest jedno prawo lasu" - mówi komisarz - "Bycie miłym jest legalne. Bycie niemiłym nie" i prosi przemyślną myszkę o pomoc w śledztwie. Wkrótce, gdy ta dowiedzie swoich umiejętności, mianuje ją swoim następcą. Niestety nowe wyzwanie może
Paddy przerosnąć. Czy uda im się schwytać winnych przestępstw w lesie? 
  • 27.10. godz. 11.00 "Kapitan Morten i Królowa Pająków", 2018, Estonia, 79 min
10-letni Morten Viks pragnie być taki sam jak jego tata. Buduje model statku i marzy o dalekiej, morskiej wyprawie. Niespodziewanie kurczy się do rozmiaru owada i staje się kapitanem swojej łodzi. Jednak żeglowanie to nie taka prosta sprawa.

Domek na drzewie tuż nad brzegiem morza, to tu Morten spędza wolny czas pisząc listy do ojca i chowając się przed surową ciotką Annabelle. Chłopiec pragnie wybrać się w podróż, przeżywać przygody, odkrywać nieznane lądy. Pewnego dnia do portowego miasta przybywa zwariowany magik i obsypuje tajemniczym proszkiem Mortena. Bohater zmniejsza się i przenosi na pokład statku-zabawki. Nie jest jednak jedynym członkiem załogi, czeka go spotkanie z Królową Pająków i jej świtą. Jakim kapitanem okaże się chłopiec? Morten będzie musiał wykazać się nie lada odwagą, by znaleźć sposób na uratowanie statku przed zatonięciem i odkryć drogę powrotu do prawdziwego świata. Kapitan Morten i Królowa Pająków to zaskakująca animacja o potędze nieograniczonej dziecięcej wyobraźni.

www.kinokultura.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
107823
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2021-03-20 19:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Marii...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-20 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-21 18:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Marii...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-25 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany