Pierwszy Koncert Chopinowski online już w niedzielę

fot. UM Warszawa
Słynne Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich po raz pierwszy w swej historii nie będą odbywać się na żywo. Z powodu pandemii koronawirusa wydarzenie zostało przeniesione do Internetu. Sezon zainauguruje występ Karola Radziwonowicza - w niedzielę, 17 maja.
Koronawirus
mazowieckie
7297
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Organizatorzy zdecydowali, że występy odbędą się bez udziału publiczności, a wysłuchać ich będzie można w Internecie. Pierwszy recital zostanie wyemitowany już w najbliższą niedzielę o godzinie 12.00 na stronie internetowej Łazienek Królewskich oraz na Facebooku i YouTube Koncertów Chopinowskich.

Sezon zainauguruje występ Karola Radziwonowicza, wybitnego pianisty, od lat występującego w najważniejszych salach koncertowych świata, z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami. W kolejne niedziele wystąpią m.in. Aleksandra Świgut, Bronisława Kawalla, Piotr Pawlak, Maria Gabryś-Heyke, Joanna Ławrynowicz i Jacek Kortus.

Koncerty są rejestrowane w Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich. Starannie dobrany repertuar, piękne stanisławowskie wnętrza i ich niepowtarzalna akustyka będą dodatkowymi atutami tych wyjątkowych wydarzeń.

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich są jedną z najstarszych imprez muzycznych stolicy i jej kulturalną wizytówką. Po raz pierwszy plenerowe recitale zorganizowano w 1959 r. Na przestrzeni lat koncerty były modyfikowane, ostatecznie przyjmując formułę klasycznych recitali, odbywających się pod pomnikiem Fryderyka Chopina. Cykl koncertowy finansowany jest ze środków m.st. Warszawy.

 
Źródło: UM Warszawa / Małgorzata Kurlenda
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
7297
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Dom Kultury Świt, Warszawa,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Mała Warszawa, Warszawa, Otwocka 14
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany